Po ukończonym w 2021 r. Panattoni Park Kraków East II o powierzchni 20 000 m kw., tym razem deweloper ruszył z realizacją na północ od dawnej stolicy Polski, w sąsiedztwie drogi ekspresowej S7. Panattoni Park Kraków North zajmie 55 000 m kw. w ramach dwóch budynków. Z ponad 20 000 m kw. skorzysta Trivium Packaging. Do małopolskiego obiektu przedsiębiorstwo przeniesie produkcję opakowań chemicznych, a z nowej inwestycji skorzysta na początku 2023 roku.
-Rynek krakowski, choć znacznie mniejszy od największych w Polsce, również może pochwalić się międzynarodowym potencjałem, co potwierdza inwestycja dla Trivium Packaging. W końcu nic nie potwierdza jakości danej lokalizacji tak, jak uczynienie z niej centrum międzynarodowej działalności przez firmę globalną, z ogromnym doświadczeniem i znajomością rynków. Panattoni dostarczyło w regionie ok. 160 000 m kw., a zapotrzebowanie cały czas rośnie, dlatego jesteśmy spokojni o przyszłość tego rynku – mówi Filip Noworól, starszy dyrektor leasingu w Panattoni. – Zainteresowanie nowym obiektem to także potwierdzenie, jak ważna dla rozwoju regionu, szczególnie jego północnej części, jest budowa drogi ekspresowej S7.
Atrakcyjne położenie Panattoni Park Kraków North jest jednym z kluczowych argumentów, które zdecydowały o wyborze dokonanym przez Trivium Packaging. Kompleks powstaje w pobliżu trasy europejskiej E77. Ponadto w promieniu niecałych 100 km znajdują się dwa międzynarodowe porty lotnicze: Kraków-Balice oraz Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach. Dla działalności na terenie Polski kluczowa jest bliskość drogi ekspresowej S7, która docelowo biec będzie z Gdańska niemalże do południowej granicy, a także drogi krajowej nr 44, która łączy Kraków m.in. ze Śląskiem.
Panattoni Park Kraków North zajmie docelowo 55 000 m kw. w ramach dwóch budynków i przejdzie certyfikację metodą BREEAM na poziomie Excellent, m.in. dzięki rozwiązaniom z zakresu energooszczędności, czy dobrostanu. Nowoczesna powierzchnia zostanie przygotowana do działalności przedstawicieli dziesiątek branż i sektorów, w tym logistyki, motoryzacji i dóbr szybkozbywalnych. Odpowiednie zaprojektowanie obiektów pozwoli na dostosowanie ich do magazynowania, produkcji, czy logistyki żywności.