Panattoni buduje BTO w Robakowie pod Poznaniem

C

13-07-2022

Światowy lider logistyki skorzysta z 32 000 m kw. powierzchni w ramach obiektu BTO, który powstaje w Robakowie pod Poznaniem.

Budowa ruszyła w maju, a już na przełomie 2022 i 2023 r. klient uzyska dostęp do nieruchomości. Ponad 20 000 m kw. zajmie automatyczna sortownia paczek. Inwestycja przejdzie certyfikację metodą BREEAM, zostanie wyposażona m.in. w fotowoltaikę o mocy 900 kWp i pompy ciepła.

Panattoni nieustannie rozbudowuje portfolio projektów BTS dla międzynarodowych marek, jak Amazon, Carrefour, H&M, Weber, czy globalnych firm logistycznych jak DSV, czy DB Schenker. Obecnie deweloper blisko połowę powierzchni dostarcza w formule dopasowanej do potrzeb (ang. build-to-suit), a tym razem buduje obiekt BTO o powierzchni 32 000 m kw. dla światowego lidera logistyki, działającego w ponad 200 krajach. Budowa zaawansowanego technicznie obiektu ruszyła w maju, a już na przełomie 2022 i 2023 r. zostanie oddany klientowi w ramach wczesnego dostępu, by mógł rozpocząć wdrażanie własnych usprawnień. Deweloper przygotuje m.in. ok 23 000 m kw. do zautomatyzowanego sortowania paczek, które odbywać będzie się na trzech poziomach. Przewidziano również ok. 300 doków przeładunkowych. Zgodnie z wymaganiami klienta, Panattoni wzmocni także nośność posadzki. W obiekcie zatrudnienie znajdzie ponad 800 osób.

Inwestycja jako pierwsza w Polsce może osiągnąć poziom certyfikacji BREEAM Outstanding. Obiekt zostanie wyposażony w pompy ciepła wspomagające ogrzewanie hali przez 70% okresu grzewczego. Ponadto zasili ją instalacja fotowoltaiczna o mocy 900 kWp. Deweloper zastosuje również rozwiązania ograniczające zużycie wody m.in. zagospodarowując deszczówkę, która będzie wykorzystywana do podlewania terenów zielonych. Zwiększona zostanie również izolacyjność hali.

Obiekt BTO powstaje w Robakowie, w sąsiedztwie drogi S11. Inwestycja jest również doskonale położona względem autostrady A2 i znajdować się będzie niecałe 20 km od centrum Poznania.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C