Panattoni buduje fabrykę dla Reynaers Aluminium

C

28-09-2022

Panattoni wznosi fabrykę dla Reynaers Aluminium w okolicach Warszawy. Będzie to jeden z największych zakładów Reynaersa.

Inwestycja, która zajmie 29 000 m kw. powstanie w Żabiej Woli, 35 km od Warszawy. Przedsiębiorstwo skorzysta z obiektu w II kw. 2023 roku. W kolejnym etapie przewidziane jest powiększenie części produkcyjnej i dodatkowa linia anodowania. Reynaers Aluminium jest producentem aluminiowych okien, drzwi, systemów przesuwnych i fasad. Grupa Reynaers działa w 40 krajach, zatrudniając 2600 osób.

– Realizacja dla Reynaers Aluminium jest znacząca, ponieważ produkty tej firmy odgrywają istotną rolę w przemianie branży nieruchomości w stronę zrównoważonego budownictwa. Cieszy nas, że możemy spełniać ekologiczne ambicje przedsiębiorstwa, również na poziomie jego obiektów produkcyjnych – mówi Sylwia Robakiewicz-Mokwińska, starsza dyrektor leasingu z Panattoni.

Inwestycja przejdzie certyfikację metodą BREEAM na poziomie Excellent, a na jej terenie wdrożone zostaną rozwiązania z zakresu oszczędności wody i energii. Pomyślano o komforcie pracowników, wdrażając rozwiązania zapewniające ciszę, świeże powietrze i doświetlenie wnętrz. Na terenie inwestycji znajdzie się ponad 37 200 m kw. terenów zielonych. Część biurową Campusu Reynaers Aluminium Central Europe zaprojektowało biuro architektoniczne Arch-Deco z Gdyni.

Fabryka powstaje przy drodze ekspresowej S8. Bliskość tej trasy pozwoli dotrzeć w ok. 30 minut do centrum Warszawy, a także połączy obiekt z najważniejszymi ośrodkami w kraju, jak Łódź czy Wrocław, a także Białystok na północnym-wschodzie.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C