Panattoni buduje kolejny park w Bydgoszczy

C

23-02-2022

Panattoni buduje czwarty już park w Bydgoszczy. Nowy kompleks będzie składał się docelowo z trzech budynków o łącznej powierzchni ponad 110 000 m kw. Jeden z nich w całości zajmie Belma Accessories Systems, polska spółka należąca do grupy kapitałowej Kurkus Holding.

Panattoni Park Bydgoszcz IV powstaje w podbydgoskiej miejscowości Lisi Ogon w gminie Białe Błota. Pierwszy z obiektów o powierzchni 62 000 m kw. będzie gotowy już w drugim kwartale bieżącego roku. Kolejny, o powierzchni 20 500 m kw., powstaje w formule BTS i w całości zajmie go Belma Accessories Systems (BAS), firma specjalizująca się w produkcji zaawansowanych technicznie konstrukcji metalowych. Budynek zostanie ukończony na przełomie drugiego i trzeciego kwartału tego roku. Budowa ostatniego obiektu o powierzchni ok. 30 000 m kw. ruszy wkrótce.

To już kolejna inwestycja Panattoni w rejonie Bydgoszczy. Do tej pory deweloper stworzył tu, w ramach parków i obiektów typu BTS, ponad 265 000 m kw. powierzchni dystrybucyjno-magazynowych.

– Bydgoszcz wyrasta na jednego z liderów nowych rynków logistycznych. Położona jest w połowie drogi między portami w Gdańsku a węzłem logistycznym w Łodzi. Leży też na ważnym szlaku z Warszawy do Szczecina (droga S10) oraz w bezpośredniej bliskości drogi S5, która połączy Bydgoszcz z Olsztynem i autostradą A1 oraz Poznaniem i Wrocławiem z drugiej strony. Bydgoszcz zyskuje nie tylko na rozbudowie dróg i autostrad, ale także sprzyjają jej warunki demograficzne. Obszar bydgosko-toruński zamieszkuje 2 mln osób, co znacznie ułatwia pozyskanie pracowników – wyjaśnia Andrzej Spiesz, dyrektor rozwoju w Panattoni.

Te właśnie atuty Bydgoszczy od dawna docenia jeden z pierwszych najemców parku, firma BAS. W przygotowywanym dla niej budynku część magazynowa zajmie 12 000 m kw. Blisko 7000 m kw. przeznaczono pod produkcję, a ok. 1600 m kw. na biura. Obiekt dodatkowo zostanie wyposażony w sprężarkownie i stacje ładowania wózków.

– Nasza firma intensywnie się rozwija, stąd decyzja o nowym centrum dystrybucyjnym. Zależało nam przy tym na lokalizacji po zachodniej stronie Bydgoszczy, gdyż tutaj znajduje się nasza fabryka. Korzystamy więc na synergii ze skrócenia łańcucha dostaw między naszym parkiem maszynowym a nowym centrum dystrybucyjnym. W regionie działamy już od ponad dwudziestu lat i jesteśmy tu jednym z większych pracodawców. Stąd też obsługujemy naszych klientów, także zagranicznych – wyjaśnia Piotr Ślużyński, prezes Belma Accessories Systems.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C