Panattoni ceni Bydgoszcz

C

18-08-2021

Panattoni potwierdza potencjał bydgoskiego rynku magazynowego. W ciągu ostatnich 5 lat deweloper dostarczył tu ponad 200 000 m kw., zarówno w ramach własnych parków, jak i inwestycji BTS m.in. dla firm Carrefoura i Kauflandu.

Na bydgoskie obiekty Panattoni stawiają m.in. liderzy z sektora logistyki, czy handlu intenetowego. Dlatego już teraz deweloper zapowiada rozbudowę swojego portfolio korzystając z doskonałego położenia Bydgoszczy w centrum pomiędzy Warszawą, Poznaniem i Trójmiastem, a także nieustannego wsparcia miasta i Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

Bydgoszcz to najważniejszy ośrodek magazynowy na Kujawach, regionie, który pod względem popytu na nowoczesną powierzchnię magazynową dogania tzw. Wielką Piątkę: rynek poznański, warszawski, górnośląski, wrocławski oraz Polskę Centralną. Podaż w regionie przekroczyła 400 000 m kw., z czego ponad 70% przypada w udziale Panattoni, zaś w samej Bydgoszczy firma dostarczyła już ponad 220 000 m kw. Deweloper nie tylko jako jeden z pierwszych dostrzegł potencjał regionu, ale i od lat napędza jego rozwój planując kolejne inwestycje.

– W naszych realizacjach swoje miejsce znalazły liczne firmy logistyczne m.in. Nissin Logistics, czy DB Schenker a lokalizację docenił także e-commerce. W Panattoni Park Bydgoszcz powierzchnię wynajął lider w sprzedaży internetowej opon na polskim rynku Oponeo.pl, a na Panattoni Park Bydgoszcz II postawił Inpost, kolejny gigant swojej branży. Zrealizowaliśmy także dwie bardzo duże inwestycje w formule BTS dla liderów branży handlowej firm Carrefour i Kaufland, dostarczając kolejno 38 184 m kw. i 45 000 m kw – zauważa Andrzej Spiesz, dyrektor rozwoju Panattoni. – Teraz planujemy realizację kolejnej fazy centrum dystrybucyjnego przy ulicy Mokrej. Budynek powstanie w pierwszym kwartale 2022 i poszerzy portfolio Panattoni na Kujawach o ponad 30 000 m kw. Będziemy też obecni w zachodniej części miasta.

Rosnący rynek nieruchomości przemysłowych w Bydgoszczy i okolicach to skutek konsekwentnie realizowanej polityki wsparcia inwestycji i przedsiębiorców przez miasto i Bydgoską Agencję Rozwoju.

– Probiznesowa postawa lokalnych organizacji i władz pozwoliła wielu inwestorom odkryć ogromny potencjał tej lokalizacji, zarówno dla działalności krajowej, jak i międzynarodowej. Stolica województwa Kujawsko-Pomorskiego to nie tylko doskonałe połączenia drogowe z ośrodkami w kraju i Europie, ale także strategiczne szlaki kolejowe i międzynarodowe połączenia lotnicze – dodaje Andrzej Spiesz z Panattoni.

Doskonała lokalizacja Bydgoszczy napędza zainteresowanie powierzchnią dostarczaną przez Panattoni. Będące w budowie droga ekspresowa S5 połączy miasto z Poznaniem i Gdańskiem, a S10 oprócz Kujaw, przetnie m.in. okolice portu Szczecin-Świnoujście i północne Niemcy, a z drugiej strony dotrze niemal do samej Warszawy. Ponadto w pobliżu przebiegają trzy główne połączenia kolejowe (Śląsk-Gdańsk, Warszawa-Szczecin, Wrocław-Gdynia), a w regionie powstaje również Terminal Intermodalny Bydgoszcz Emilianowo, który będzie logistycznym zapleczem dla trójmiejskich portów morskich. Globalnego charakteru Kujawom dodaje także obecność Międzynarodowego Portu Lotniczego, położonego ok. 8 km od obiektów Panattoni.

Bydgoskie obiekty Panattoni zyskują dzięki powierzchni, którą deweloper może dostosować zarówno do procesów magazynowania jak i lekkiej produkcji. Jest to szczególnie istotne w kontekście danych mówiących, że sektor produkcyjny odpowiada za ponad 50% zatrudnienia w stolicy regionu. Ponadto kujawskie inwestycje realizowane są w zrównoważony sposób, a ostatnia z nich Panattoni Park Bydgoszcz III przejdzie certyfikację metodą BREEAM na poziomie Very Good. Jest to również jeden z pierwszych projektów dewelopera wyposażony w instalację fotowoltaiczną na specjalne życzenie klienta firmy Reconext, zajmujące się serwisowaniem urządzeń elektronicznych.

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C