Panattoni Danfoss BTO w finale MIPIM Awards

C

07-02-2023

Panattoni Danfoss BTO, niskoemisyjna fabryka w Grodzisku Mazowieckim, znalazła się wśród czterech kandydatów do nagrody w kategorii Best Industrial & Logistics Project w ramach MIPIM Awards. Gala rozdania nagród towarzyszyć będzie największemu wydarzeniu w branży nieruchomości na świecie.

MIPIM to wydarzenie z 33-letnią tradycją, które odbywa się każdego roku pod koniec I kwartału we francuskim Cannes. Najbliższa edycja potrwa od 14 do 17 marca 2023 roku. Organizatorzy przewidują uczestnictwo ponad 20 000 osób i ok. 2400 firm, które zaprezentują ofertę. Tegoroczny MIPIM gościć będzie przedstawicieli ponad 80 krajów.

Wręczenie nagród MIPIM Awards odbędzie się 16 marca wieczorem w Centrum Kongresowym w Cannes. Do konkursu zostało zgłoszonych 186 projektów z blisko 40 krajów, a w każdej z 4 kategorii wybrane zostały 4 projekty. W „Best Industrial & Logistics Project” do finału zakwalifikowała się niskoemisyjna fabryka wybudowana przez Panattoni dla firmy Danfoss w Grodzisku Mazowieckim. Polski projekt rywalizować będzie z inwestycjami z Francji, Szwajcarii oraz USA. Panattoni Danfoss BTO jest jednym z dwóch reprezentantów Polski w decydującym etapie MIPIM Awards. W kategorii „Best Urban Regeneration Project” wśród 4 finałowych projektów znalazła się Fabryka Norblina.

– Realizacja dla firmy Danfoss Poland wskazuje kierunki, w których zmierza cała branża przemysłowa: energooszczędność i zeroemisyjność. Znalezienie się w ścisłej czwórce w swojej kategorii, w tak prestiżowym konkursie, to potwierdzenie ogromnego rozwoju Panattoni w zakresie zrównoważonego budownictwa, a także coraz większych możliwości „szycia na miarę”. Nasz dział BTS zrealizował już ponad 100 inwestycji w Europie Środkowej, a nominacja w MIPIM Awards potwierdza, że nasze projekty prezentują najwyższy światowy poziom – mówi Marek Foryński, dyrektor BTS w Panattoni.

PROMOCJA

PROMOCJA

Fabryka dla firmy Danfoss pozwala oszczędzać energię oraz wykorzystać tzw. „zyski ciepła” pochodzące z procesów produkcyjnych, z agregatów wody lodowej oraz sprężarek powietrza. Są wykorzystywane do ogrzewania hali i biura oraz przygotowania ciepłej wody. W zimnych porach roku podstawowym źródłem ogrzewania są pompy ciepła, wspomagane przez odzysk ciepła z powyższych procesów. Instalacje grzewcze, chłodnicze i wentylacyjne oraz maszyny produkcyjne zasilane są zieloną energią elektryczną. Wszystkie instalacje techniczne w grodziskiej inwestycji kontrolowane są przez zaawansowany system zarządzania budynkiem BMS, co dodatkowo wspiera poprawę efektywności energetycznej i eksploatację całego obiektu. Konstrukcja budynków hali produkcyjnej i magazynu jest przygotowana do montażu instalacji fotowoltaicznej. Deweloper zwiększył również izolacyjność hali, by ograniczyć straty energii cieplnej.

Budowa inwestycji w Grodzisku Mazowieckim doskonale wpasowała się w działanie kampusu firmy. Nie wpłynęła negatywnie na procesy w sąsiadującej fabryce przedsiębiorstwa i pozwoliła na sprawne przeniesienie 45 linii produkcyjnych, magazynu, laboratorium i funkcji utrzymania ruchu z zakładu w Danii. Na terenie inwestycji powstał także dział rozwoju produktów (R&D), który ma kluczowe znaczenie dla działalności biznesowej Danfossa w Polsce i na świecie. Obiekt został również zautomatyzowany i zrobotyzowany.

 

PROMOCJA

PROMOCJA

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C