Panattoni dla Boeing Distribution Services

C

16-05-2022

Panattoni udostępni dodatkową powierzchnię dla Boeing Distribution Services (BDSI) w Dolinie Lotniczej.

Boeing Distribution Services, globalny dystrybutor i dostawca części i usług lotniczych, wynajął 3000 m kw. w Panattoni Park Rzeszów Airport III. Park zlokalizowany jest w sercu tzw. Doliny Lotniczej, w sąsiedztwie Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. Duża i nowoczesna powierzchnia pozwoli firmie na składowanie ponad dwukrotnie większej liczby części niż dotychczas, w sumie blisko 50 000. Powierzchnia dostosowana do potrzeb BDSI pozwoli przedsiębiorstwu na wdrożenie zaawansowanych i zindywidualizowanych procesów kompletacji i pakowania, spełniających wymagania kontrahentów. Klienci BDSI zyskują ponadto na szybkiej dostawie części dzięki bliskości nowej lokalizacji do autostrady A4 i drogi S19.

– Obiekty dla branży lotniczej wymagają spełnienia bardzo wysokiego standardu warunków składowania, dlatego wybór do takiej realizacji właśnie Panattoni to podwójna nobilitacja. Współpraca z tym sektorem to kolejny ważny krok w rozwoju firmy i budowaniu naszej elastyczności, szczególnie, że postawił na nas jeden z największych graczy w branży. Pozostanie przedsiębiorstwa w regionie to także podkreślenie strategicznej pozycji Doliny Lotniczej i słuszności realizacji inwestycji Panattoni właśnie tutaj – mówi Krzysztof Głut, dyrektor leasingu z Panattoni.

BDSI współpracuje z ponad 200 polskimi klientami z sektorów lotnictwa wojskowego i cywilnego, którzy korzystają z linii produktów i usług takich jak zarządzanie pojemnikami i rozwiązania w zakresie kompletacji.

– Polska jest jednym z najszybciej rozwijających się ośrodków Boeinga w Europie. Przeniesienie BDSI na większą powierzchnię świadczy o stałym zaangażowaniu Boeinga w Polsce i silne partnerstwo z polską gospodarką. Popyt na lotnictwo komercyjne ponownie rośnie, a Boeing znacznie się rozwija. Nadszedł czas na strategiczne inwestycje przemysłowe! – podkreśla Rafał Stępnowski, dyrektor ds. rządowych w Boeingu.

Południowo-wschodnia Polska ze swoją Doliną Lotniczą jest ośrodkiem przemysłu lotniczego od ponad 80 lat. Odbywa się tu ok. 90% produkcji tego sektora. Region czerpie korzyści nie tylko z lotniska Rzeszów-Jasionka, ale z wiedzy specjalistycznej, którą wnoszą absolwenci Politechniki Rzeszowskiej i rozwiniętego Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa.

Panattoni intensyfikuje działania w regionie. Ukończyło na przełomie 2020 i 2021 roku budowaną zaledwie 5 miesięcy fabrykę systemów ładowania AC i DC dla firmy Phoenix Contact E-mobility na terenie Parku Naukowo-Technologicznego Rzeszów-Dworzysko. W regionie stolicy Podkarpacia deweloper dostarczył już niemal 167 000 m.kw., a w planach ma kolejne 240 000 m.kw.

Panattoni Park Rzeszów Airport III powstaje w sąsiedztwie portu lotniczego Rzeszów – Jasionka. Kompleks docelowo osiągnie ponad 67 000 m kw. w ramach 3 budynków, a pierwsze dwie hale o powierzchni łącznej 33 000 m kw. zostaną dostarczone w III kwartale br. Inwestycja dostosowana będzie do potrzeb klientów z różnych sektorów: od logistyki, przez produkcję i przemysł, po e-handel. Kompleks przejdzie certyfikację metodą BREEAM i zostanie wyposażony m.in. w rozwiązania zapewniające m.in. energooszczędność oraz racjonalne gospodarowanie wodą. Zadbano również o dobrostan pracowników.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C