Panattoni dla K-Flex po raz piąty

C

21-01-2022

Panattoni rozbudowuje kampus firmy K-Flex w Uniejowie. Producent materiałów do izolacji termicznej i akustycznej już w marcu br. skorzysta z 15-metrowego obiektu wysokiego składowania.

Pozwoli on na obsługę rosnącego zapotrzebowania klientów K-Flex z branży budowlanej zarówno w Europie, Azji, jak i USA. Obie firmy planują już kolejne etapy rozbudowy kompleksu w Uniejowie.

Wszystkie obiekty p K-Flex w kraju powstały w ramach kampusu w Uniejowie. Deweloper dostarczył dotychczas 4 budynki o łącznej powierzchni 59 300 m kw. Pierwszy powstał w 2014 roku, kiedy Panattoni w ramach inwestycji BTS oddało aż 16 000 m kw. powierzchni. Ostatnia inwestycja dla K-Flex została ukończona na przełomie 2020 i 2021 r., przed zakładanym terminem i zajęła 9300 m kw.

– Firma K-Flex w grze o swój rozwój w regionie i nie tylko, postawiła na Panattoni, a dotychczasowe realizacje i planowane kolejne potwierdzają trafność tej inwestycji. W ramach uniejowskiego kompleksu realizujemy zarówno powierzchnię magazynową, jak i produkcyjną, co pozwala na optymalizację działań i sprawne dostosowywanie się do oczekiwań klientów – mówi Marek Foryński, dyrektor zarządzający BTS, Panattoni.

PROMOCJA

PROMOCJA

Kolejna budowa dla K-Flex ruszyła we wrześniu 2021 r. Tym razem Panattoni dostarczy magazynowo-produkcyjny obiekt wysokiego składowania o powierzchni 6500 m kw., który zostanie oddany do użytku już w marcu 2022 r. Zwiększona do 15 m. wysokość pozwoli w większym stopniu wesprzeć rosnącą produkcję firmy w ramach kampusu w Uniejowie, odpowiadającą na zapotrzebowanie klientów z branży budowlanej na trzech kontynentach. Produkty wytwarzane przez przedsiębiorstwo docierają do Europy, USA i Azji.

Uniejów, w którym cały czas rozbudowywany jest kompleks K-Flex, położony jest zaledwie 50 km od geograficznego środka Polski. Położenie w centralnej części kraju i ok. 10 minut drogi od autostrady A2 pozwala na sprawne dotarcie do kluczowych rynków w Polsce i Europie m.in. Łodzi, Warszawy, Poznania, czy Berlina.

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C