Panattoni dla K-Flex w Uniejowie

C

28-03-2022

Panattoni ukończył właśnie piątą inwestycję dla firmy K-Flex w Uniejowie. W marcu br. deweloper podpisał również nową umowę na rozbudowę kampusu produkcyjnego o kolejny budynek o powierzchni 33 000 m kw. Tym samym obiekty firmy w Uniejowie osiągną łączną powierzchnię 100 000 m kw.

To pozwoli producentowi materiałów do izolacji termicznej i akustycznej, zaspokoić rosnące potrzeby klientów budowlanych z Europy, Azji i USA.

K-Flex Polska zdecydował się na kolejny etap rozbudowy swojego kampusu produkcyjnego w Uniejowie. Tuż po ukończeniu piątej inwestycji o powierzchni 6 500 m kw., w marcu firma podpisała umowę na dalszą rozbudowę kompleksu o szósty budynek. Magazyn o powierzchni 33 000 m kw. zostanie oddany do użytku w I kwartale 2023 r. Tym samym kampus K-Flex w Uniejowie osiągnie łączną powierzchnię 100 000 m kw.

Nowy obiekt, którego budowa rozpocznie się wkrótce, powstanie na przeciwległej działce do istniejących obiektów, co w przyszłości umożliwi dalszą rozbudowę firmy. Obiekt będzie pełnić funkcję centrum logistycznego dla całego kompleksu K-Flex w Uniejowie. Przejdzie również certyfikację BREEAM na poziomie Excellent. Jego wysokość zostanie podniesiona do 15 m, a dach przystosowany m.in. do instalacji fotowoltaiki.

– Cieszymy się, że firma K-Flex po raz kolejny zaufała Panattoni. W ciągu ośmiu lat współpracy oddaliśmy w Uniejowie prawie 66 000 m kw. powierzchni produkcyjnej i magazynowej dla naszego klienta. Podpisanie nowej umowy oznacza, że dotychczasowe realizacje potwierdziły swoją wartość. Jestem przekonany, że również obecny będzie satysfakcjonujący i pozwoli na usprawnienie działalności K-Flex oraz efektywne dostosowanie jej do oczekiwań klientów – mówi Marek Foryński, dyrektor BTS w Panattoni.

Najnowszą inwestycją dla K-Flex jest magazyn wysokiego składowania o powierzchni 6500 m kw. Zwiększona wysokość do 15 m wesprze rosnącą produkcję firmy w ramach kampusu w Uniejowie. Towary produkowane przez przedsiębiorstwo w ramach kompleksu trafiają nie tylko do Europy, ale także do USA i Azji, m.in. do Korei Południowej, Wietnamu i Malezji.

– Uniejów, gdzie stale rozwijamy kompleks K-Flex, znajduje się zaledwie 50 km od geograficznego centrum Polski. Położenie w centralnej części kraju około 10 minut jazdy od autostrady A2 zapewnia łatwy dostęp do kluczowych rynków w Polsce i Europie, w tym do Łodzi, Warszawy, Poznania i Berlina – mówi Marzena Tkaczuk, dyrektor rozwoju BTS w Panattoni.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C