Panattoni dla Reynaers Aluminium

C

22-03-2021

Panattoni wznosi kolejny zakład produkcyjno-magazynowy w regionie warszawskim. Firma dostarczy ponad 31 000 m kw. dla Reynaers Aluminium, jednego z europejskich producentów aluminiowych profili do okien, drzwi i ścian osłonowych.

Budynek powstanie w Urzucie, 30 km od Warszawy. Będzie miał dwie wysokości: 10 metrów w części magazynowej i do 14 metrów w części produkcyjnej.

Reynaers Aluminium skorzysta z 31 000 m kw., z czego 2500 m kw. wyniesie powierzchnia biurowa. Cześć przemysłowa zajmie łącznie 28 500 m kw. i zostanie podzielona na magazyn o wysokości 10 m i produkcję, gdzie wysokość budynku osiągnie do 14 m w świetle. Dzięki inwestycji Reynaers Aluminium będzie mógł zwiększyć zatrudnienie nawet o 30%. Na inwestycji skorzysta również powiat i gmina, które oprócz nowych miejscy pracy dla mieszkańców uzyskają wpływy do budżetów z tytułu podatków.

– To pierwszy etap planowanego rozwoju Reynaers Aluminium – mówi Andrey Klymenko, dyrektor generalny Reynaers Aluminium CE i zapowiada rozbudowę zakładu w przyszłości. – Nowy zakład w Urzucie przełoży się na naszą sprawność operacyjną i efektywność produkcyjną, a prognozy na kolejne lata zobowiązują nas do planowania ekspansji. Dlatego już teraz przewidujemy rozbudowę naszego zakładu produkcyjno-magazynowego o kolejne blisko 20 000 m kw., by finalnie obiekt został powiększony do 50 000 m kw., na co zresztą pozwala nam lokalizacja.

Reynaers Aluminium to europejski producent profili aluminiowych dostarczający produkty dla budownictwa. Obrót grupy Reynaers w 2020 roku wyniósł 555 mln euro. Przedsiębiorstwo zatrudnia łącznie 2400 pracowników w ponad 40 krajach.

Nowy obiekt Reynaers Aluminium to zakład produkcyjno-magazynowy z licznymi udogodnieniami i nowoczesnymi rozwiązaniami. Oprócz obiektu, firma zyska także atrakcyjną lokalizację, zapewniającą łatwy dostęp do trasy S8. Od centrum stolicy obiekt będzie dzielić ok. 30 minut jazdy.

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C