Panattoni dla Solarisa: zaplecze magazynowe ukończone

C

04-07-2022

Panattoni ukończyło inwestycję BTS dla Solaris Bus & Coach w Bolechowie. Obiekt magazynowy o powierzchni 10 000 m kw. powstał w sąsiedztwie istniejącej fabryki.

W obiekcie magazynowane będą części do produkcji pojazdów. Powstał około 150 metrów od fabryki. Pomiędzy budynkami biegną drogi, wspólne są również media. Dodatkowo Panattoni wzmocniło konstrukcję dachu i zamontowało 572 ogniwa fotowoltaiczne o mocy 260,3 kWp. Rozkład paneli dostosowany został do rozłożenia klap oddymiających i świetlików.

– Cieszymy się, że współpraca z Solaris Bus & Coach przebiegła tak owocnie i mimo zmian w koncepcji w trakcie realizacji, udało się dostarczyć obiekt w bardzo dobrym czasie – mówi Marek Foryński, dyrektor zarządzający BTS w Panattoni

Ponadto na terenie inwestycji stanęły stacje ładowania o mocy 80 kWp. W planach jest również doposażenie w systemy fotowoltaiczne m.in. hali odbiorów i nowego obiektu serwisowego. Panattoni realizuje również koncepcję zadaszenia parkingów osobowych wiatami wyposażonymi w ogniwa fotowoltaiczne.

W ramach całkowitej powierzchni 10 100  m kw. aż 2250 m kw. zajęły pomieszczenia socjalne i biurowe, odpowiednio zbadane pod kątem przepływu powietrza, akustyki i dostępu światła dziennego. Ponadto w tej, jak i magazynowej części deweloper zamontował rozbudowany system ochrony przeciwpożarowej. Panattoni dostosowało również rozmieszczenie oświetlenia oraz liczby i układu hydrantów wewnętrznych do układu regałów. Inwestycja przejdzie certyfikację metodą BREEAM.

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C