Panattoni inwestuje w Żarach

C

11-08-2022

Panattoni zakupiło działkę pod nowy park w Żarach. Blisko 8000 m kw. z planowanych 15 000 m kw. zajmie producent pianki poliuretanowej.

Deweloper zakupił właśnie działkę w Żarach, w pobliżu trasy E36, łączącej Berlin z województwem lubuskim. Panattoni Park Żary zajmie 15 000 m kw., z czego 8000 m kw. w formule BTS wynajął już międzynarodowy producent pianki poliuretanowej m.in. dla branży meblarskiej. Z nowej przestrzeni firma skorzysta w drugim kwartale 2023 r. Inwestycja przejdzie certyfikację środowiskową na poziomie BREEAM Excellent.

Niemal połowę obiektów Panattoni buduje obecnie w formule BTS, a duża część z nich powstaje w Polsce Zachodniej. To niezwykle atrakcyjny region, zwłaszcza dla europejskiego e-handlu. Deweloper wzniósł tu obiekty m.in. dla Amazona oraz centra logistyczne dla Otto Group czy Best Secret. Z dobrej lokalizacji województwa lubuskiego korzystają też firmy produkcyjne.

Panattoni Park Żary powstanie zaledwie 30 minut drogi od granicy z Niemcami, w pobliżu europejskiej drogi E36, łączącej województwo lubuskie z Berlinem. Ponadto, tylko 2 godziny drogi będą dzielić park od granicy z Czechami. Inwestycja powstanie na terenie Strefy Inwestycyjnej Gminy Żary, co czyni ją jeszcze bardziej atrakcyjną dla klienta.

Po takich ośrodkach jak Zielona Góra, Grodzisk Wielkopolski, Świebodzin, Bolesławiec, Iłowa, Sulechów czy bardziej na północy Szczecin i Stargard, tym razem deweloper buduje pierwszy park w Żarach. Nie jest to jednak pierwsza inwestycja firmy w tej okolicy. W 2013 roku Panattoni dostarczyło 10 800 m kw. powierzchni produkcyjno-magazynowej dla firmy specjalizującej się w naprawie sprzętu elektronicznego. Klient w ramach żarskiej inwestycji skorzystał wtedy m.in. z regulacji temperatury dostosowanej do produktu.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C