Panattoni kupiło grunt w Wielkopolsce

C

31-01-2023

Panattoni kupiło blisko 35 hektarów gruntu i już w lutym br. rozpocznie budowę Panattoni Park Poznań A2 o docelowej powierzchni niemal 150 000 m kw.

Inwestycja zlokalizowana będzie w pobliżu skrzyżowania autostrady A2 i drogi ekspresowej S11. Budynek o powierzchni 82 000 m kw. zajmie gigant branży odzieżowej, a kolejne 62 000 mkw to powierzchnia spekulacyjna.

Deweloper nieustannie rozwija swoje wielkopolskie portfolio, a sercem działalności w regionie pozostaje Poznań i okolice. Firma dostarczyła tu łącznie prawie 1 500 000 m kw., z czego 250 000 w 2022 roku, a na koniec ub.r. w budowie pozostawało 140 000 m kw. Firma nie zwalnia tempa w 2023. Na terenie o powierzchni 34,7 ha powstanie Panattoni Park Poznań A2, który jeszcze w tym roku pozwoli poszerzyć portfolio o kolejne 150 000 m kw. Realizacja obu budynków: 62 000 m kw. oraz 82 000 m kw. – ruszy w lutym. Większy z nich zostanie ukończony w październiku i zostanie zajęty w całości przez giganta branży odzieżowej, wspierając e-handel firmy

– Region Poznania pod kątem popytu na powierzchnię przemysłową nieustannie znajduje się w krajowej czołówce. Doskonałe położenie stolicy Wielkopolski, dostęp do infrastruktury drogowej i ekspozycja na najważniejsze rynki polskie oraz zagraniczne, przyciągają międzynarodowy biznes, dlatego ruszamy z kolejną inwestycją o wielkiej powierzchni. Panattoni Park Poznań A2 jeszcze przed rozpoczęciem budowy potwierdził swój ogromny potencjał, znajdując na ponad 80 000 m kw. najemcę, który z poznańskiej lokalizacji będzie obsługiwał kilka europejskich rynków – mówi Marek Dobrzycki, dyrektor zarządzający Panattoni.

Najem tak ogromnej powierzchni jest potwierdzeniem błyskawicznego rozwoju e-handlu dla branży odzieżowej, którego globalna wartość jeszcze na początku 2022 roku wynosiła ok. 744 miliardy dolarów, a do końca 2026 roku ma wzrosnąć do 1,1 biliona dolarów.

Deweloper planuje uzyskać dla inwestycji certyfikację środowiskową metodą BREEAM na poziomie Outstanding, dotychczas nieobecnym na polskim rynku. Obiekt powstanie bez użycia PCV, a deweloper przystosuje dach do instalacji fotowoltaicznej. Ponadto najemca skorzysta ze zwiększonej liczby świetlików, systemu BMS czy inteligentnego oświetlenia. Panattoni przygotuje też m.in. system odzyskiwania deszczówki. Na terenie inwestycji powstanie stacja uzdatniania wody pitnej, a ścieki bytowe będą odprowadzane do biologicznych oczyszczalni ścieków.

Użytkownicy obiektu skorzystają m.in. z ładowarek dla samochodów elektrycznych, infrastruktury dla rowerzystów, siłowni oraz tarasu, boiska do siatkówki, toru do gry w boule i centralnej instalacji wody pitnej w biurze.

Panattoni Park Poznań A2 zapewnia dobry dostęp do autostrady A2, a także do położonego 7 km od inwestycji węzła „Poznań Krzesiny”, który łączy A2 z S11. Ponadto ok. 15 km dzieli park od drogi ekspresowej S5 (Bydgoszcz – Wrocław). Zatrudnienie w ramach parku wyniesie ok. 4,5 tysiąca osób.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C