Panattoni Park Błonie III – kolejny gigant

C

29-07-2021

Panattoni Park Błonie III, inwestycja o powierzchni ponad 90 000 m kw. już wystartowała i ma pierwszego najemcę. Jest nim operator logistyczny GTFL zajmująca się międzynarodowym transportem drogowym oraz spedycją.

W 2020 r. warszawski region zajął pierwsze miejsce pod względem ilości wynajętej powierzchni przemysłowej z popytem na poziomie 1,2 mln m kw. a spory udział miało w tym Panattoni, które m.in. dostarczyło największy obiekt w regionie: A2 Warsaw Park. Teraz deweloper rusza z kolejną ogromną inwestycją, która powstanie w sąsiedztwie drogi krajowej 92: Panattoni Park Błonie III. Będzie to kompleks trzech budynków o łącznej powierzchni ok. 91 000 m kw.

– Elastyczny projekt powierzchni operacyjnej parku pozwoli na sprawne działanie zarówno małych i średnich, jak i większych przedsiębiorstw, a przestrzenie doskonale sprawdzą się m.in. w obsłudze logistycznej, w tym branży e-commerce – mówi Michał Samborski, dyrektor rozwoju w Panattoni. – Obiekt znajdzie się w sąsiedztwie obszaru planowanego Centralnego Portu Komunikacyjnego i zaledwie 30 min. od granic stolicy oraz lotniska Chopina, co sprawia, że dla wielu firm stanie się strategicznym punktem działalności krajowej, jak i międzynarodowej.

Budowa Panattoni Park Błonie III ruszyła, a już ma pierwszego najemcę. To międzynarodowa firma transportowo-spedycyjna GTFL, która współpracuje z wieloma przedsiębiorstwami z całej Europy, w tym z największymi importerami z branży owocowo-warzywnej w Polsce. W kompleksie firma zajmie 7700 m kw., z czego ponad 7500 zostanie przeznaczonych na część magazynową. W ramach Panattoni Park Błonie III najemca skonsoliduje dwie swoje dotychczasowe lokalizacje, zyskując większą przestrzeń i powierzchnię klasy A.

– Firma GTFL jest pierwszym najemcą w Panattoni Park Błonie. Dotychczas nasz klient korzystał z rozproszonej powierzchni magazynowej i biur, które znajdowały się w Błoniu i Grodzisku Mazowieckim. Możliwość dostosowania powierzchni do specyfiki prowadzonej działalności spowodowała, że GTFL zdecydował się skonsolidować obie lokalizacje i wynająć potrzebną mu przestrzeń w nowym magazynie w Panattoni Park Błonie – mówi Katarzyna Bojanowicz, dyrektor rozwoju w dziale powierzchni przemysłowych i magazynowych firmy Cresa Polska.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C