Panattoni Park Kalisz na finiszu

C

13-04-2022

Dobiega końca budowa pierwszego parku logistycznego klasy A w Kaliszu, drugim największym mieście Wielkopolski.

Panattoni Park Kalisz, pierwszy kompleks multi-tenant z powierzchnią klasy A zajmie 35 000 m kw. i jednocześnie  potwierdza potencjał Kalisza jako atrakcyjnej alternatywy dla Poznania w granicach Wielkopolski. Możliwości tej lokalizacji dostrzegła m.in. Poczta Polska, która wynajęła blisko 4500 m kw., z czego ponad 650 zajęły nowoczesne biura. Deweloper dostosował powierzchnię do najemcy i przygotował m.in. rampę boczną oraz pomieszczenie sortowni do korespondencji. Wcześniej Poczta Polska wynajęła ponad 5000 m kw. w ramach Panattoni Park Białystok, które pozwoliło m.in. na rozwój usług Związanych z e-handlem.

– Nasza współpraca z Pocztą Polska potwierdza, jak ogromne znaczenie dla usług pocztowych i kurierskich ma rozwój rynków wschodzących. Dostarczając powierzchnie bliżej miast, które jeszcze parę lat temu pozbawione były magazynów klasy A, umożliwiamy sprawniejszą obsługę klienta końcowego. Lokalizacje takie jak: Kalisz, Białystok, Lublin, czy Siedlce to już nie przyszłość, a teraźniejszość sektora magazynowego – mówi Katarzyna Osińska, dyrektor rozwoju z Panattoni.

Panattoni Park Kalisz to kompleks dwóch budynków klasy A, który powstaje zgodnie z formułą Small Business Units (SBU), a dzięki projektowi umożliwiającemu elastyczne kształtowanie modułów, jego najemcami mogą być zarówno firmy z sektora produkcyjnego, jak i logistycznego. W ramach budynków, klienci mogą skorzystać z segmentów już od 1380 m kw. Park wyróżniają również atrakcyjne warunki kształtowania powierzchni magazynowych i biurowych, a także dogodna lokalizacja. Kompleks położony jest w południowo-zachodniej części strefy przemysłowej miasta, 6 km od centrum, co pozwala na sprawny transport zarówno w granicach miejscowości, jak i na jej obrzeżach. Znajduje się w sąsiedztwie drogi krajowej 25 oraz 7 km od drogi nr 12, która biegnie od granicy z Niemcami po granicę z Ukrainą. Ponadto 2,5 km od kompleksu przebiega miejska obwodnica, a niecała godzina drogi dzieli Panattoni Park Kalisz od autostrady A2, łączącej Warszawę, Łódź, Poznań i Berlin.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C