Panattoni Park Wrocław S8 South jeszcze w tym roku

C

13-07-2021

Rusza budowa Panattoni Park Wrocław S8 South, o powierzchni 18 000 m kw. Inwestycja już przyciągnęła pierwszego najemcę z sektora logistycznego, który zajmie ponad 4600 m kw.

Obiekt powstanie jeszcze w tym roku, w Nowej Wsi Wrocławskiej, przy Węźle Wrocław Południe łączącym autostradę A4 i drogę S8.

Na początku bieżącego roku Panattoni przekroczyło milion m kw. powierzchni dostarczonej na Dolnym Śląsku. Praca w regionie nie zwalnia, a zainteresowanie najemców napędza kolejne inwestycje.

– W pierwszym kwartale 2021 r. rynek wrocławski cieszył się drugim największym popytem netto w Polsce, a koniunktura nie zmieniła się także w drugim kwartale, co odczuwamy w naszej działalności. W ostatnich 3 miesiącach Panattoni znalazło najemców na blisko 100 000 m kw. powierzchni i zbliżamy się do 200 tys. w tym roku – mówi Damian Kowalczyk, Development Director z Panattoni.

PROMOCJA

PROMOCJA

Panattoni Park Wrocław S8 South zostanie otwarty w grudniu br. i zajmie 18 000 m kw. Bliskość południowej i zachodniej granicy, a także odległość ok. 13 km od Portu Lotniczego Wrocław tworzą atrakcyjne warunki do działalności międzynarodowej, a dystans zaledwie 15 km od centrum miasta to ważny atut w kontekście pozyskania pracownika przez najemców obiektu. Z doskonale zlokalizowanej powierzchni skorzysta m.in. pierwszy najemca, globalna firma logistyczno-transportowa, która zajmie w budynku ponad 4600 m kw.

Nowa inwestycja powstaje zgodnie z ekologicznym standardem Go Earthwise with Panattoni. Oprócz zwiększającej dostęp światła dziennego aluminiowo-szklanej fasady w częściach biurowo-socjalnych, na terenie inwestycji powstaną zielone strefy z pocket parkami i kwietnymi łąkami. Park przejdzie certyfikację metodą BREEAM na poziomie Very Good, a deweloper zastosuje w nim m.in. systemy ograniczające zużycie wody, ciepła i energii oraz rozwiązania zwiększające izolacyjność i ograniczające emisję CO2. Inwestycja zostanie wyposażona także w rozwiązania dla rowerzystów, m.in. wiaty i parkingi oraz stacje ładowania samochodów elektrycznych. Obiekt dzięki elastycznemu projektowi powierzchni operacyjnej pozwoli zarówno na magazynowanie, jak i lekką produkcję.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C