Panattoni Park Wrocław West Gate w rozbudowie

C

01-06-2022

Panattoni rozbudowuje Park Wrocław West Gate. Do powstającego budynku wprowadzi się Hellmann Worldwide Logisitcs Polska sp. z o.o. sp.k.

Hellmann Worldwide Logisitcs Polska w ciągu najbliższego miesiąca zajmie 16 200 m kw. Po rozbudowie park osiągnie ok. 46 900 m kw., a Panattoni zbliży się do 2 mln m kw. w regionie Wrocławia.

Region Wrocławia nieustannie prezentuje ogromny potencjał, co potwierdziło m.in. ubiegłoroczne badanie Business Environment Assesment Study: stolica Dolnego Śląska jest najbardziej atrakcyjnym dla biznesu miastem w kraju. Wrocław to także doskonałe miejsce dla powierzchni przemysłowych, z popytem ok. 1 mln m kw. w ub. r. Za lwią część odpowiada Panattoni, które rozbudowuje w regionie kolejne inwestycje i zbliża się do 2 mln. m kw. dostarczonej powierzchni. Tym razem deweloper kończy drugi budynek w ramach Panattoni Park Wrocław West Gate, a 16 200 m kw. już w przyszłym miesiącu zajmie Hellmann Worldwide Logistics Polska sp. z o.o. sp.k. Ten operator logistyczny już po raz drugi w tym roku zdecydował się wynająć powierzchnię od Panattoni.

– Dwukrotna współpraca w jednym roku to zapowiedź owocnej kooperacji Panattoni z Hellmann Worldwide Logistics, więc niecierpliwie czekamy na jej rozwój – mówi Szymon Więcek, starszy dyrektor rozwoju w Panattoni

Położenie Panattoni Park Wrocław West Gate zapewnia sprawny dojazd do każdej drogi szybkiego ruchu i autostrady w regionie Dolnego Śląska. Droga krajowa 94 prowadzi zarówno do drogi ekspresowej S3, biegnącej wzdłuż całej zachodniej granicy kraju, jak i do Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. AOW łączy autostradę A4 z drogami ekspresowymi S5 i S8, co z kolei pozwala dotrzeć m.in. do Poznania, Warszawy, Łodzi, Krakowa oraz granicy z Czechami i Niemcami. Panattoni Park Wrocław West Gate znajduje się również 10 km od międzynarodowego portu lotniczego.

Panattoni Park Wrocław West Gate to kompleks dwóch budynków (17 600 m kw. i 29 300 m kw.) o docelowej powierzchni 46 900 m kw., realizowanych zgodnie z certyfikacją BREEAM. Deweloper wprowadza w obiektach liczne rozwiązania służące energooszczędności i dobrostanowi użytkowników. Park położony jest w gminie Miękinia, w powiecie średzkim.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C