Panattoni partnerem w ekspansji sklepów Action

C

22-09-2021

Panattoni partnerem w ekspansji sieci dyskontów non-food Action. Deweloper finalizuje dla firmy centrum logistyczne w Bieruniu.

Sieć dyskontów niespożywczych Action rozwija się w Polsce błyskawicznie. Po 4 latach działalności w kraju pod marką działa ponad 130 sklepów, a firma planuje dalszą ekspansję. Coraz większy zasięg działalności wymaga rozbudowy infrastruktury logistycznej. Panattoni dostarczyło w Bieruniu obiekt BTS o powierzchni 60 800 m kw., w którym 58 200 m kw. przeznaczone zostało na magazyn, a 2500 m kw. zajęły biura i pomieszczenia socjalne. W obiekcie magazynowane będą produkty z różnych kategorii, m.in. dekoracje, biuro i hobby, wyposażenie domu i wnętrza, czy moda i sport. Panattoni zakończy realizację jeszcze we wrześniu br., a na potrzeby prowadzonych w budynku procesów logistycznych przygotowało m.in. betonową antresolę i strefę składowania ADR.

Panattoni od ponad roku w swoim standardzie oferuje certyfikację realizowanych obiektów metodą BREEAM co najmniej na poziomie Very Good. W tym roku firma poszła o krok dalej i postanowiła certyfikować wybrane inwestycje na poziomie Excellent. Jedną z nich jest centrum logistyczne dla firmy Action. Na potrzeby tej realizacji Panattoni zaimplementuje m.in. panele fotowoltaiczne, kolektory słoneczne do podgrzewania wody i stacje ładowania samochodów elektrycznych. Realizacje na poziomie Excellent są jednym z kluczowych elementów strategii zrównoważonego rozwoju Panattoni na rok 2021.

Centrum logistyczne w Bieruniu dla Action to najnowszy obiekt BTS realizowany przez Panattoni. Do tej pory deweloper oddał do użytku ponad 3 mln m kw. tego typu powierzchni, a kolejne są w budowie.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C