Panattoni po raz trzeci dla Carrefoura

C

24-01-2022

Panattoni wybuduje obiekt BTS dla firmy Carrefour w Będzinie na Śląsku.

Panattoni oddało dotychczas Carrefourowi dwa obiekty BTS o łącznej powierzchni 102 000 m kw., a teraz rusza z kolejną inwestycją. Deweloper dostarczy 50 000 m kw. w Będzinie, z czego 13 035 m kw. zajmie zaawansowana technicznie chłodnia, składająca się z 4 stref chłodniczych, której parametry dostosowywane będą do temperatury zewnętrznej. Komory chłodnicze osiągną wysokość 10,5 metra w świetle, a pozostała część budynku nawet 13 metrów, co usprawni prowadzone operacje. Projekt zostanie wyposażony w przyjazne dla środowiska rozwiązania. Panattoni zaplanowało m.in. przygotowanie 5000 m kw. zielonego dachu, który dzięki zdolnościom dźwiękochłonnym oraz termoizolacyjnym ograniczy negatywny wpływ hałasu, a także będzie chronić pomieszczenia przed przegrzaniem latem, czy wychłodzeniem zimą. Ponadto deweloper zagospodaruje zielone strefy z pomieszczeniami biurowymi. Inwestycja powstanie w standardzie umożliwiającym uzyskanie certyfikacji BREEAM na poziomie Excellent. Lokalizacja nowego obiektu pozwoli usprawnić zaopatrywanie placówek sieci Carrefour w całym regionie i wesprze błyskawicznie rozwijający się segment zakupów przez internet na Górnym Śląsku.

 

Górny Śląsk – doskonałe miejsce na BTS

Panattoni na Górnym Śląsku dostarczyło niemalże 1,9 mln m kw. powierzchni, z czego blisko 700 000 m kw. zajęły obiekty szyte na miarę. Duża populacja i gęstość zaludnienia oraz atrakcyjne położenie motywują przedsiębiorstwa do lokowania w regionie swoich inwestycji. Carrefour Polska wybierając Będzin zyskuje miejsce w centrum województwa. Bliskość drogi S1 pozwoli na sprawny dojazd do autostrady A1, a ok. 20 km od przyszłego obiektu przebiega autostrada A4, co umożliwi dotarcie w ok. 1,5 godziny do Krakowa. Dojazd do granicy z Czechami zajmie około godziny, a w odległości 20 km jest lotnisko w Katowicach.

Sieć Carrefour liczy ponad 950 sklepów 6 typów: hipermarkety, supermarkety, sklepy hurtowo-dyskontowe , sklepy specjalistyczne oraz sklepy osiedlowe. Carrefour nieustannie rozwija również sprzedaż przez internet.

– Nowe centrum dystrybucyjne w Będzinie jest kolejnym z projektów inwestycyjnych Carrefour Polska, który realizujemy wraz z Panattoni w obszarze logistyki. Wspólnie otworzyliśmy w zeszły roku magazyn w Rawie Mazowieckiej, a obecnie rozbudowujemy magazyn w Bydgoszczy – mówi Marek Lipka, członek zarządu i dyrektor handlowy Carrefour Polska. – Nowe magazyny mają na celu podniesienie jakości i dostępności produktów świeżych dla klientów Carrefoura ze szczególnym naciskiem na jakość warzyw i owoców. Nowe centrum dystrybucyjne w Będzinie zastąpi obecny magazyn i będzie zaopatrywać sklepy w południowej Polsce. W ramach inwestycji w nowy większy obiekt wspólnie z Panattoni zastosowaliśmy nowoczesne rozwiązania i wyposażenie co z pewnością odczują nie tylko klienci Carrefour, ale także współpracujący z nami dostawcy i firmy transportowe.

Wybór Panattoni do będzińskiej realizacji, to efekt sprawnych realizacji firmy dla marki Carrefour w Bydgoszczy i Rawie Mazowieckiej. W kujawskim obiekcie, który zajął ponad 38 000 m kw., deweloper przygotował pomieszczenie chłodni – ok. 9000 m kw. – z układem chłodzenia opartym na instalacji amoniakalnej oraz dodatkową izolacją dachu. Panattoni wykonało również strefę 0-2°C, m.in. na mięso i nabiał oraz 4-7°C do przechowywania owoców i warzyw. Inwestycja na Mazowszu zajęła aż 63 600 m kw. i również została podzielona na strefy temperaturowe, dostosowane do przechowywanych różnych produktów.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C