Panattoni rozbuduje kompleks w Tczewie

C

31-08-2022

Panattoni rozbuduje kompleks produkcyjno-magazynowy firmy Flextronics International Poland w Tczewie.

Fabryka o powierzchni 80 000 m kw. obejmuje obecnie 4 budynki i stanowi kluczowy ośrodek przedsiębiorstwa w tej części Europy, a zadaniem Panattoni jest powiększenie jednego z obiektów o 20 000 m kw. Inwestycja ruszy w III kw. br. i zostanie ukończona w marcu 2023 r. Transakcja przebiega na podstawie umowy sale and leaseback, deweloper zakupił jedną z już istniejących hal w celu jej powiekszenia.

Przedsiębiorstwo Flex w ramach ośrodka przemysłowego w Tczewie dostarcza produkty elektroniczne, zapewniając klientom usługi inżynieryjne, produkcyjne oraz zintegrowany łańcuch dostaw. Zespół czterech budynków produkcyjnych i magazynowych znajduje się w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, obejmuje łącznie 80 000 m kw. Deweloper rozbuduje o 20 000 m kw. jedną z istniejących hal, w ramach której Flex prowadzi operacje produkcyjne. Po ekspansji budynek zajmować będzie 31 000 m kw., a cały kompleks przekroczy 100 000 m kw. powierzchni przemysłowej. Budowa, która ruszy już w III kw. br. prowadzona będzie przy pracującym zakładzie produkcyjnym, a Flex korzystać będzie z nowej przestrzeni od marca 2023 r. Istniejący budynek przed rozbudową został przez Panattoni kupiony na zasadzie umowy sale & leaseback.

– Po raz kolejny, gdy potrzeba niecodziennych rozwiązań, Panattoni okazuje się doskonałym partnerem. Z jednej strony mamy szereg wyzwań związanych z transakcją sale & leaseback, z drugiej musimy odpowiednio zaplanować prace, aby nie wpływać na procesy w istniejącej fabryce firmy Flex. Nasza elastyczność i doświadczenie znów procentują i cieszymy się, że dzięki temu możemy dołożyć swoją cegiełkę do rozwoju tak istotnego dla regionu ośrodka, w którym zatrudnienie znajduje przecież ponad 4000 osób – mówi Marek Foryński, dyrektor BTS w Panattoni.

W ramach rozbudowy hali, Panattoni wykona m.in. instalację tryskaczową wg standardu FM Global oraz posadzkę o podwyższonej nośności. Deweloper wyposaży również obiekt w szereg rozwiązań, które pozwolą uzyskać certyfikat BREEAM na poziomie Excellent. Ponadto użytkownicy skorzystają m.in. z miejsc parkingowych, a także stref rekreacji.

Budowa dla Flexu, nie jest pierwszą typu sale & leaseback w portfolio przedsiębiorstwa. Deweloper m.in. w ubiegłym miesiącu ukończył obiekt BTS dla Solarisa w Bolechowie. Na potrzeby budowy Panattoni zakupiło od przedsiębiorstwa wydzieloną wcześniej nieruchomość, którą przystosowało do planowanych operacji, a także połączyło ją drogą i mediami ze znajdującą się w sąsiedztwie fabryką firmy. Obiekt o powierzchni 10 000 m kw. pełni kluczową rolę w łańcuchu dostaw części i podzespołów do produkcji pojazdów.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C