Panattoni zakupiło działkę w centrum aglomeracji śląskiej

C

24-11-2022

Panattoni zakupiło działkę na terenie Rudy Śląskiej. Pozwolenie na budowę dotyczy parku o łącznej powierzchni 65 000 m kw. Inwestycja powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A4 i 15 km od autostrady A1.

Aglomeracja Śląska skupiając ponad 2-milionową populację i kilkanaście sąsiadujących ze sobą obszarów miejskich, jest doskonałą lokalizacją dla biznesu. Rozwój regionu napędza m.in. Panattoni, które realizuje nowoczesne obiekty przemysłowe praktycznie na całym jego terenie, m.in. w Katowicach, Gliwicach, Bytomiu, Zabrzu, Piekarach Śląskich, czy Będzinie.

Teraz firma zakupiła działkę w Rudzie Śląskiej i w ramach dwóch budynków dostarczy 65 000 m kw. powierzchni. Lokalizacja w granicach miasta ułatwi dostęp pracownikom, a bliskość dwóch autostrad pozwoli na sprawne prowadzenie działalności, ponieważ Panattoni Park Ruda Śląska V położony będzie ok. 30 minut od czeskiej granicy. To ogromny atut szczególnie dla firm z sektora TSL.

– Kolejny grunt zakupiony w aglomeracji to potwierdzenie, że widzimy ogromny potencjał Górnego Śląska. Uzyskane pozwolenie na budowę zapowiada sprawną realizację inwestycji doskonale zlokalizowanej dla biznesu, dostęp do kluczowych korytarzy transportowych pozwala na prowadzenie działalności na ogromną skalę – mówi Marek Dobrzycki, dyrektor Panattoni. –

Panattoni Park Ruda Śląska V przyciągnie klientów wysokim standardem technicznym i ekologicznym. Inwestycja przejdzie certyfikację metodą BREEAM na poziomie Excellent. Zostanie wyposażona w rozwiązania oszczędzające wodę i energię oraz podnoszące dobrostan użytkowników.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C