Pierwszy budynek w Panattoni Park Kraków North ukończony

C

12-12-2022

Panattoni już na początku 2023 r. dostarczy 21 000 m kw. dla Trivium Packaging. Będzie to największa ukończona realizacja dla jednego klienta w krakowskim portfolio dewelopera. Panattoni Park Kraków North stanie się również referencyjnym zakładem produkcyjnym najemcy w tej części świata.

Panattoni w najbliższych miesiącach przekroczy ćwierć miliona m kw. w regionie stolicy małopolski. Jedną z kluczowych inwestycji dewelopera jest Panattoni Park Kraków North, który docelowo osiągnie 55 000 m kw. Całość zostanie oddana do użytku w połowie 2023 r. Już na początku roku zostanie ukończony pierwszy budynek o powierzchni 30 000 m kw., w którym 21 000 m kw. zajmie Trivium Packaging, globalny producent opakowań metalowych, mający ponad 60 zakładów produkcyjnych na pięciu kontynentach. Do małopolskiego obiektu przedsiębiorstwo przenosi funkcjonującą już produkcję opakowań chemicznych. W obiekcie prowadzone będą również prace lakiernicze i pakowanie. Z Panattoni Park Kraków North firma obsłuży rynek polski oraz liczne rynki europejskie.

Krakowski zakład będzie referencyjnym w europejskim portfolio Trivium Packaging. Inwestycja zostanie wykonana zgodnie z wysokim standardem zrównoważonego budownictwa i uzyska certyfikację środowiskową na poziomie Excellent

– Realizacja dla Trivium Packaging jest wyjątkowa zarówno dla nas, jak i dla klienta. My umacniamy swoją pozycją na rynku krakowskim, a także potwierdzamy ogromny potencjał regionu dla międzynarodowej działalności. Klient dzięki ogromnemu doświadczeniu naszego zespołu otrzyma obiekt wyjątkowy, spełniający zaostrzone wymagania, a także technologicznie zaawansowany, pozwalający optymalizować operacje i zwiększać wolumeny. To pierwszy najem Panattoni w regionie przekraczający 20 000 m kw., ale możemy zapowiedzieć, że rekord zostanie pobity już niedługo – mówi Michał Samborski, dyrektor rozwoju w Panattoni.

Atrakcyjne położenie Panattoni Park Kraków North jest jednym z h argumentów, które zdecydowały o wyborze tego miejsca przez Trivium Packaging. Kompleks powstaje w pobliżu trasy europejskiej E77. Ponadto w promieniu niecałych 100 km znajdują się dwa międzynarodowe porty lotnicze: Kraków-Balice i Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach. Dla działalności na terenie Polski kluczowa jest bliskość drogi ekspresowej S7, która docelowo biec będzie z Gdańska niemalże do południowej granicy, a także drogi krajowej nr 44, która łączy Kraków m.in. ze Śląskiem.

Panattoni Park Kraków North zajmie ok. 55 000 m kw., a blisko 50 000 m kw. już zostało wynajęte. W połowie 2023 roku deweloper dostarczy drugi i ostatni budynek kompleksu, który zostanie w całości zajęty przez jednego najemcę.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C