Ponad 54 tys. m kw. w Szczecinie

C

14-02-2024

Panattoni ruszy z kolejną realizacją dla branży retail. W Szczecinie powstanie centrum dystrybucyjne o powierzchni ok. 54 500 m kw., w którym zatrudnienie znajdzie nawet 500 osób. Inwestycja przejdzie certyfikację metodą BREEAM na poziomie Outstanding.

W trzecim kwartale 2024 r. Panattoni rozpocznie realizację projektu we wschodniej części Szczecina. Deweloper dostarczy szyty na miarę obiekt, który obejmie 51 500 m kw. powierzchni przemysłowej oraz 2 870 m kw. powierzchni biurowej. Lokalizacja pozwoli na obsługę północno-zachodniej Polski, a także regionu Berlina. Centrum dystrybucyjne ukończone będzie w połowie 2025 r.

Lokalizacja w Szczecinie przyciąga biznes dzięki atutom takim jak bliskość autostrady, proinwestycyjne podejście władz miasta czy strategiczne położenie niedaleko granicy niemieckiej i portu w Świnoujściu. Nowa inwestycja w pełni skorzysta z tych atutów. Centrum dystrybucyjne będzie doskonale skomunikowane – dostępna jest zarówno nowoczesna infrastruktura drogowa, umożliwiająca obsługę rynków polskiego i niemieckiego, jak również sprawne połączenie SKM do centrum Szczecina, szczególnie istotne dla pracowników.

Budynek powstanie zgodnie z najwyższymi standardami zrównoważonego budownictwa i przejdzie certyfikację metodą BREEAM na najwyższym poziomie Outstanding. Deweloper wzmocni dach obiektu i wyposaży go w instalację fotowoltaiczną o mocy 1 MWp, a ogrzewanie będzie realizowane za pomocą ekologicznych pomp ciepła. W zakresie oszczędności zasobów zastosowana zostanie m.in. instalacja wody szarej. Dla pracowników dostępna będzie także infrastruktura rowerowa (wiaty na 48 rowerów) oraz 20 punktów do ładowania samochodów elektrycznych.

Szczecin = rozwój

Zachodniopomorski rynek nieruchomości przemysłowych rósł w ostatnich latach błyskawicznie, napędzany przez inwestycje Panattoni. Nowoczesne powierzchnie przemysłowe w regionie cieszą się zainteresowaniem zagranicznych firm, szczególnie z Europy Zachodniej i Skandynawii, które lokują tu magazyny i zakłady produkcyjne. Deweloper dostarczył dotychczas w województwie zachodniopomorskim 800 000 m kw., co jest największym wolumenem spoza tzw. Wielkiej Piątki, a wybudowanie nowego centrum dystrybucyjnego to kolejny krok do pierwszego miliona.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C