Powstaje Panattoni Park Gorzów II

C

07-04-2022

Panattoni rozpoczyna budowę Panattoni Park Gorzów II o docelowej powierzchni 67 000 m kw. w ramach trzech budynków.

Rynek lubuski rośnie błyskawicznie. Firma Panattoni dostarczyła tu ok. 400 000 m kw. powierzchni przemysłowej. Zbudowała zarówno parki własne w Zielonej Górze i Gorzowie, jak i wielkopowierzchniowe obiekty szyte na miarę, w tym BTS Świebodzin zajmujący 200 000 m kw., który był największym obiektem przemysłowym wybudowanym w 2021 r. w Polsce. Teraz deweloper rusza z kolejną inwestycją: Panattoni Park Gorzów II. W ramach trzech budynków firma dostarczy 67 000 m kw. Pierwszy z nich zostanie ukończony pod koniec 2022 r., a jego powierzchnia wyniesie 36 500 m kw. Obiekt powstanie w odległości niecałej godziny drogi od granicy z Niemcami.

– Region lubuski to jeden z największych beneficjentów błyskawicznego rozwoju rynku powierzchni przemysłowych w Polsce. Położony w sąsiedztwie zachodniej granicy pozwala na obsługę klientów z Niemiec i dalszej części kontynentu, stając się hubem dla międzynarodowej działalności. Potencjał potwierdzają liczby: popyt na poziomie 400 000 m kw. w 2021 roku., porównywalny z Kujawami i Trójmiastem, dwoma błyskawicznie rozwijającymi się regionami, niższy tylko od tzw. Wielkiej Piątki – mówi Dorota Jagodzińska-Sasson, dyrektor zarządzająca Panattoni.

Panattoni Park Gorzów II powstaje ok. 8 km od centrum miasta, niedaleko drogi S3 biegnącej wzdłuż zachodniej granicy, łącząc Legnicę ze Szczecinem. Arteria jest częścią trasy europejskiej E65 z północy na południe Europy. Nowy kompleks Panattoni będzie przystosowany do magazynowania, logistyki i e-handlu, a po dostosowaniu także do produkcji. Inwestycja przejdzie certyfikację metodą BREEAM na poziomie Excellent i będzie pierwszym parkiem własnym Panattoni w regionie o tak wysokim standardzie ekologicznym.

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C