Powstaje Panattoni Park Nadarzyn II

C

01-09-2022

Ruszyła budową Panattoni Park Nadarzyn II. Inwestycja powstaje na działce o powierzchni blisko 20 ha i zajmie prawie 100 000 m kw.

Panattoni Park Nadarzyn II powstaje 20 km od centrum Warszawy. Utworzą go dwa budynki, które zajmą łącznie 91 000 m kw. Z tego 25 800 m kw., czyli ponad połowę pierwszego z obiektów, zajmie międzynarodowy operator logistyczny. Będzie stąd prowadzić operacje dla jednego z globalnych dostawców wyposażenia wnętrz. Przedsiębiorstwo skorzysta m.in. ze specjalnych doków kurierskich i stref ładowania samochodów elektrycznych. Dodatkowo, Panattoni zwiększy zabezpieczenia przeciwpożarowe powierzchni ze względu na wrażliwość obsługiwanych produktów. Najemca uzyska wczesny dostęp do obiektu już w lutym 2023 roku. Realizacja będzie certyfikowana metodą BREEAM na poziomie Excellent.

– Siłą rynku warszawskiego są liczne ośrodki w niedużej odległości od stolicy, które łącznie z możliwościami samego miasta, decydują o ogromnym potencjale regionu. Takie miejscowości i ich okolice jak Pruszków, Radzymin, Konotopa czy Grodzisk, już przyciągają liderów, a kolejnym rosnącym rynkiem jest właśnie Nadarzyn. Niedawno ogłaszaliśmy wynajęcie powierzchni w pierwszym wybudowanym w tej okolicy parku przez giganta światowego e-handlu, a teraz, w drugim realizowanym już parku, blisko 30% wynajmuje operator logistyczny. Wygląda na to, że Nadarzyn staje się kluczowym ośrodkiem logistycznym w regionie, a jego znaczenie będzie tylko rosło – mówi Marek Dobrzycki, dyrektor zarządzający z Panattoni.

Panattoni ruszyło z budową drugiego nadarzyńskiego parku od razu po ukończeniu Panattoni Park Nadarzyn. Pierwsza inwestycja w tej okolicy powstała w Urzucie i zajęła 54 000 m kw. Panattoni stale poszerza swoje portfolio w regionie stolicy. W I kwartale 2022 r. popyt na powierzchnie przemysłową w okolicach Warszawy był drugi, co do wielkości w Polsce. To jeden z najprężniej rozwijających się rynków w Europie, który korzysta z doskonałej lokalizacji na przecięciu europejskich szlaków transportowych i dostępu do pracowników, w regionie stołecznym mieszka ponad 5 mln ludzi.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C