Powstanie Panattoni Park Poznań West Gate

C

18-06-2021

Panattoni wybuduje Panattoni Park Poznań West Gate i przekroczy milion m kw. dostarczonej powierzchni w regionie.

Panattoni Park Poznań West Gate w Tarnowie Podgórnym będzie miał powierzchnię 65 000 m kw. Budowa rusza latem br., a jej zakończenie przewidziano na marzec 2022. Kompleks zapewni doskonałe połączenie z Berlinem, a także umocni pozycję dewelopera w regionie.

– W Poznaniu i okolicach działamy od początku istnienia polskiego oddziału firmy i jeszcze w tym roku planujemy przekroczyć milion m kw. dostarczonej powierzchni. Bogate portfolio zbudowaliśmy na zaufaniu klientów z różnych branż. Tylko w ciągu ostatniego roku rozpoczęliśmy m.in. dwie ważne realizacje dla sektora handlu w internecie – ponad 105 000 m kw. dla DHL Supply Chain, pod obsługę Zalando i 23 500 m kw. dla Ekol Poland, który prowadzi operacje dla producenta odzieży outdoorowej Regata. Ponadto do naszego portfolio wpisaliśmy kolejnego klienta z branży spożywczej, firmę OneDayMore. Praca na rynku poznańskim wre i jeszcze nie czas na przerwę – mówi Marek Dobrzycki, dyrektor generalny Panattoni.

Panattoni Park Poznań West Gate powstanie przy drodze krajowej 92, zaledwie 7 km od węzła Poznań Zachód, łączącego DK 92 z ekspresową S11. Ta docelowo dotrze do Koszalina na północy, a także do Bydgoszczy i Katowic na południu. Ponadto pozwoli na dojazd w ok. 15 minut z Panattoni Park Poznań West Gate do autostrady A2.

– Wybierając to miejsce najemcy otrzymują nie tylko dogodne połączenia, ale także doskonały klimat dla biznesu dzięki położeniu w strefie przemysłowej Tarnowa Podgórnego, w sąsiedztwie takich przedsiębiorstw jak Lidl, Mondelez, czy Imperial Tabaco. W samej gminie działa ponad 5000 podmiotów gospodarczych, co potwierdza, jak dobrą pracę dla rozwoju regionu wykonały władze lokalne – dodaje Katarzyna Kujawiak, dyrektor rozwoju Panattoni.

Panattoni Park Poznań West Gate przejdzie certyfikację BREEAM na poziomie Excellent, jako jeden z pierwszych w regionie. Będzie zasilany energią z odnawialnych źródeł i stanie się kolejnym krokiem Panattoni w stronę osiągnięcia neutralności emisyjnej w 2025 roku. W budynkach zastosowane zostaną systemy ograniczające zużycie wody, ciepła i energii, a także szereg rozwiązań dla dobrostanu użytkowników: od odpowiedniej akustyki i oświetlenia części biurowych, przez strefy zielone i strefy relaksu, po infrastrukturę ładowania samochodów elektrycznych.

Działalność Panattoni napędza nieustanny rozwój poznańskiego rynku magazynowego, który w 2020 r. przekroczył 2 mln m kw. dostarczonej powierzchni. Ponadto w I kw. 2021 r. był najbardziej rozchwytywany, generując popyt na poziomie 426 000 m kw.

Panattoni Park Poznań West Gate obejmie 126 doków załadunkowych, a także blisko 220 miejsc parkingowych, w tym 13 dla samochodów ciężarowych. Najemcy skorzystają również z przestronnego placu manewrowego. Elastyczny projekt powierzchni operacyjnej parku pozwoli na sprawne działanie zarówno małych i średnich, jak i większych przedsiębiorstw, a przestrzenie doskonale sprawdzą się m.in. w obsłudze logistycznej, w tym handlu internetowego. Ponadto obiekt zostanie przygotowany pod najemców zajmujących się lekką produkcją.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C