Prologis wybuduje w Łodzi fabrykę dla Ziehl-Abegg

C

27-10-2022

Ziehl-Abbeg, producent systemów wentylacji, sterowania oraz napędów pojazdów, wynajmie 17 000 metrów kwadratowych w obiekcie typu BTS na terenie Prologis Park Łódź. W nowo budowanej fabryce zatrudnienie znajdzie 400 osób. Oddanie obiektu do użytku zaplanowano na 1 czerwca 2023 roku.

Symbolem rozpoczęcia nowej inwestycji było przecięcie wstęgi, którego dokonali Joachim Ley, dyrektor operacyjny Ziehl-Abegg, Paweł Sapek, szef Prologisu na Europę Centralną oraz Adam Pustelnik, pierwszy wiceprezydent Łodzi.

– Megatrendy takie jak cyfryzacja i urbanizacja zwiększają popyt i wymagają znacznego zwiększenia naszych mocy produkcyjnych. Dlatego zdecydowaliśmy się zainwestować około 50 milionów euro w nowy zakład w centralnej Polsce. Zamierzamy stowrzyć od 300 do 400 nowych miejsc pracy w ciągu pięciu lat – powiedział Joachim Ley.

– Cieszę się z kolejnej inwestycji w Łodzi. To dalszy rozwój terenów, które wiele lat temu przeznaczyliśmy na działalność przemysłową. Nowy zakład produkujący wentylatory zatrudni 400 osób, to dobra wiadomość dla Łodzi. Każda inwestycja i każde nowe miejsce pracy w naszym mieście cieszy – podsumował Adam Pustelnik.

Energooszczędny budynek DC1, o wysokości 12 metrów w świetle, będzie korzystać z odnawialnych źródeł energii. Zostanie poddany certyfikacji BREEAM i będzie ubiegał się o notę na poziomie „Excellent”.

– Zlokalizowanie fabryki w parku logistycznym to decyzja, które wymaga trzech rzeczy: stabilnego partnera do współpracy, korzystnych cen mediów i stworzenia atrakcyjnego miejsca pracy dla przyszłych pracowników. To wszystko dostarczyliśmy w Prologis Park Łódź. Transparentność kosztów, prosta umowa Clear Lease, wykorzystanie OZE czy wreszcie nowa szklana fasada części biurowej sprawiły, że firma rozpocznie działalność w naszym parku już w połowie 2023 roku” – podsumował Piotr Lenczewski, dyrektor leasingu i opieki nad klientem w Prologisie.

Nowy magazyn będzie wyposażony w najnowsze rozwiązania oferowane przez firmę Ziehl-Abegg. Cała powierzchnia dachu będzie przygotowana do montażu instalacji fotowoltaicznej. Dodatkowo w budynku zostaną umieszczone destryfikatory, które umożliwią odzysk ciepła poprzez ściąganie nagrzanego powietrza z poziomu sufitu na niższe partie pomieszczenia. Istnieje także możliwość instalacji pomp ciepła. Nawet 12,5% oświetlenia będzie stanowiło naturalne światło dzienne, zarówno w biurze, jak i w hali. Budynek będzie mieć zwiększoną izolacją termiczną ścian i dachu, przez co znacznie ograniczy się zużycie energii potrzebnej na ogrzanie i chłodzenie pomieszczeń. W ramach inicjatywy PARKlife planowane jest także zagospodarowanie terenów zielonych, włącznie z budową boiska do gier zespołowych.

W zawarciu transakcji pośredniczyła agencja CBRE.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C