Rekordowa transakcja w siedmiu krajach

C

19-09-2022

Prologis rozszerza ofertę magazynów miejskich w Europie o ponad milion metrów kwadratowych powierzchni logistycznej. Na rzecz swojego otwartego funduszu PELF spółka kupiła od firmy Crossbay 128 budynków i 6 inwestycji w trakcie budowy, w doskonale położonych lokalizacjach miejskich.

Transakcja, przeprowadzona w ramach strategii inwestycyjnej Prologisu, odpowiada na potrzeby klientów związane z wysokiej jakości nieruchomościami plombowymi w zurbanizowanych lokalizacjach. Ta inwestycja pomoże zwiększyć skalę działalności firmy i poszerzyć jej ofertę dla europejskich klientów.

W ramach transakcji portfolio firmy zwiększyło się o 1,14 miliona metrów kwadratowych w 85% obejmującej obszary miejskie. Wartość transakcji wyniosła 1,585 miliarda Euro.

– W pobliżu gęsto zaludnionych obszarów kreujemy możliwości, które wykraczają poza same nieruchomości i przyczyniają się do rozwoju naszych klientów – podkreśla Ben Bannatyne, prezes Prologisu na Europę. – Wraz z ciągłym rozwojem handlu elektronicznego lokalizacje przy ośrodkach o wysokiej populacji stają się coraz ważniejsze dla klientów.

 

Kluczowe lokalizacje

Wszystkie nieruchomości i inwestycje znajdują się w obrębie lub w pobliżu głównych aglomeracji w krajach europejskich:

– Włochy: Rzym i Mediolan;

– Holandia: Amsterdam i Rotterdam;

– Hiszpania: Madryt i Barcelona;

– Niemcy: Norymberga i Berlin;

– Francja: Paryż;

– Belgia: Bruksela;

– Polska: Łódź.

Około 85% zakupionych obiektów, w ciągu 30 minut, może obsłużyć obszar zamieszkały przez ponad milion osób. A dzięki 95% zajętości nowych inwestycji, baza klientów Prologisu na pewno się powiększy. Już wkrótce rozpoczniemy współpracę z ponad 110 nowymi klientami. Wysokiej jakości budynki staną się jeszcze atrakcyjniejsze dzięki unikalnym projektom Prologis takim jak platforma Prologis Essentials czy PARKlife.

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C