Rohlig Suus Logistics rozwija się w Szczecinie

C

15-03-2023

Rohlig Suus Logistics, otworzył nowy magazyn Szczecinie. W regionie Suus stawia na automatyzację, m.in. prowadząc procesy oparte o nowoczesne regały windowe.

Nowy magazyn przy ul. Lubczyńskiej 22A, dwukrotnie zwiększa dotychczasową powierzchnię magazynową oraz zdolność operacyjną operatora w regionie. Zatrudnienie w szczecińskim oddziale wzrasta o 40 osób.

– To nasz drugi obiekt w Szczecinie. Zachodniopomorskie to naturalny hub logistyczny dla wymiany handlowej z krajami skandynawskimi, a korytarz ten jest bardzo istotny w naszej strategii rozwoju transportu drogowego i intermodalnego. Intensywnie rozbudowujemy połączenia drobnicowe i całopojazdowe na tym kierunku – mówi Adam Galek, członek zarządu Rohlig Suus Logistics.

Operator jest obecny w województwie zachodniopomorskim od 2009 r., gdzie świadczy m.in. usługi magazynowe, celne i spedycyjne. Od tego roku operator logistyczny rozszerza akres usług dzięki akwizycji firmy Expert, zajmującej się dostawami paletowymi na ostatniej mili, a także świadczącej usługi dodatkowe, takie jak wniesienie i montaż mebli czy instalacja sprzętu AGD i RTV. Jeden z oddziałów Experta działa właśnie w Szczecinie. Nowy magazyn przy Lubczyńskiej będzie się również specjalizował w usługach dodanych: kompletacji, etykietowaniu, banderolowaniu czy tworzeniu zestawów produktowych. Dla klientów nie bez znaczenia są też kompleksowe usługi celne.

PROMOCJA

PROMOCJA

Magazyn w Szczecinie jest w trakcie uzyskiwania certyfikatu BREEAM.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C