Rusza budowa Panattoni Park Grudziądz

C

23-05-2022

Panattoni wznosi nowy kompleks o powierzchni blisko 70 000 m kw. w Grudziądzu. Pierwszym najemcą został dostawca usług logistycznych.

Budowa pierwszego z obiektów już ruszyła i zostanie ukończona w ciągu roku. Dzięki Panattoni Park Grudziądz, deweloper zbliży się do pół miliona m kw. powierzchni dostarczonej w województwie kujawsko-pomorskim.

Inwestycje w regionie Grudziądza nabierają rozpędu. Powstaje nowy Inkubator Przedsiębiorczości, a Panattoni zakupiło grunt o powierzchni 11 ha zaledwie 10 km od centrum Grudziądza w gminie Dragacz. Deweloper planuje budowę kompleksu Panattoni Park Grudziądz o powierzchni 69 148 w ramach 4 budynków.

– Grudziądz to doskonała lokalizacja położona w połowie drogi między dwoma błyskawicznie rozwijającymi się rynkami: trójmiejskim i bydgosko-toruńskim. Dlatego jej otwarcie na nowoczesną powierzchnię przemysłową było tylko kwestią czasu. Na logistycznej mapie Polski już prawie nie ma białych plam, przy rosnącej atrakcyjności rynku krajowego, na znaczeniu zyskują także rynki lokalne, a my już na nich jesteśmy i czekamy na najemców, oferując lokalizację przy kluczowych arteriach – mówi Michał Samborski, dyrektor rozwoju, Panattoni.

Panattoni Park Grudziądz położony będzie przy węźle Nowe Marzy w gminie Dragacz łączącym autostradę A1 z drogą krajową 91. Lokalizacja pozwoli na dotarcie w nieco ponad godzinę do centrum Gdańska, międzynarodowego portu lotniczego oraz jednego z największych portów morskich na Bałtyku. Ponadto umożliwi dojechanie w niecałe 90 minut do Bydgoszczy oraz tamtejszego lotniska. Bliskość kluczowych arterii drogowych pozwoli również sprawnie dotrzeć do centralnej Polski, czy Śląska.

W 2019 roku deweloper ukończył budowę fabryki w Grudziądzu dla firmy Kitron, skandynawskiego producenta elektroniki m.in. dla firm z sektora obronnego, lotniczego, medycznego, motoryzacyjnego i telekomunikacyjnego. Wybudowany w formule BTS (built-to-suit) zakład został całkowicie dopasowany do potrzeb technologicznych Kitronu, zautomatyzowanej produkcji i koncepcji czwartej rewolucji przemysłowej, a wnętrze budynku miejscami bardziej przypomina sterylne laboratorium niż typowy zakład produkcyjny. Obiekt wyposażono m.in. w systemy kontroli temperatury i wilgotności realizowane przez centrale wentylacyjne, rozbudowaną sieć koryt kablowych, instalację sprężonego powietrza i próżni czy pomieszczenie suszarni z dopuszczalną temperaturą 75°C w środku. Dodatkowo w hali zastosowano antyelektrostatyczną posadzkę żywiczną ESD.

Panattoni już dostarczyło w województwie kujawsko-pomorskim ponad 300 000 m kw., a budowa parku w gminie Dragacz oraz innych trwających inwestycji pozwoli przekroczyć pół miliona m kw. Deweloper buduje m.in. Panattoni Park Toruń II, w których powierzchnię już wynajęły dwie firmy logistyczne oraz Panattoni Park Bydgoszcz IV, gdzie 20 500 m kw. zajęła firma specjalizująca się w produkcji zaawansowanych technicznie konstrukcji metalowych. Pozycję dewelopera w regionie potwierdza także największa umowa najmu na rynku powierzchni przemysłowych w 2021 roku: 140 000 m kw. wynajęte przez Zalando w ramach obiektu BTS w stolicy Kujaw.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C