Saint-Gobain Sekurit w CTPark Iłowa

C

09-01-2023

Saint-Gobain Sekurit, producent szyb i innych komponentów dla motoryzacji wynajął 21 300 mkw. w CTPark Iłowa w województwie lubuskim. Firma wprowadzi się do największego z budynków kompleksu, w którym będzie prowadzić operacje produkcyjno-magazynowe.

CTPark Iłowa wybuduje w Polsce w sumie trzy obiekty o łącznej powierzchni 170 000 mkw. GLA to jeden z największych parków magazynowo-przemysłowych będących obecnie w budowie w kraju. W listopadzie deweloper CTP poinformował o komercjalizacji 40 000 mkw., czyli całego budynku, do którego wprowadzi się Hermes Group, europejski dostawca usług kurierskich. Teraz do grona najemców dołącza Saint-Gobain Sekurit. Firma rozpocznie działalność w nowym miejscu jeszcze w tym roku.

Nowy dodatkowy obszar magazynowo-produkcyjny przyspieszy rozwój działalności i przyczyni się do zwiększenia liczby produkowanych szyb. Dzięki położeniu przy autostradzie A18 przyspieszy również operacje logistyczne.

Park logistyczno-przemysłowy CTP znajduje się na skrzyżowaniu trasy łączącej Berlin i Wrocław, zaledwie 40 km od granicy polsko-niemieckiej. Lokalizacja na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej zapewnia inwestorom najwyższy poziom ulg podatkowych w kraju.

– Lubuskie to stosunkowo młody, ale jednocześnie najszybciej rozwijający się rynek logistyczny w Polsce. To doskonała lokalizacja dla dużych graczy, jak i mniejszych podmiotów, którzy planują ekspansję lub relokację na terenie Europy Środkowo-Wschodniej. Strategia rozwoju CTP zorientowana jest właśnie na takie kierunki, zapewniające najemcom możliwość niepohamowanego wzrostu, odpowiednią infrastrukturę transportową i zaplecze kadrowe. Umowa najmu z Saint-Gobain Sekurit to kolejne potwierdzenie, że nasze parki tworzą optymalne środowisko do pracy i rozwoju biznesowego – wyjaśnia Bogi Gabrovic, dyrektor finansowy CTP Poland.

W transakcji pośredniczyła międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield. Deweloper jest w trakcie negocjacji z kolejnymi firmami zainteresowanymi pozostałymi powierzchniami dostępnymi w ramach kompleksu.

Inwestycja ma energooszczędne rozwiązania zgodne ze standardami certyfikacji BREEAM, przybliżającymi najemców do efektywnego kosztowo prowadzenia działalności w budynku. Wszystkie dachy w inwestycjach CTP są przygotowane do montażu paneli fotowolaticznych, przy czym minimum 10% ich powierzchni pokrywają świetliki. Z kolei klapy wentylacyjne zapewniają dużo naturalnego światła.

Obiekt w Iłowej jest jeszcze w trakcie budowy. W sumie CTP buduje w całej Polsce obiekty o łącznej powierzchni 450 000 mkw., z czego 250 000 zostanie oddane do użytkowania w najbliższych miesiącach.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C