Serioplast wprowadza się do magazynu Hillwood Kutno

C

10-03-2021

Serioplast wynajął 4086 mkw. powierzchni magazynowej i biurowej w parku logistycznym Hillwood Kutno. Działalność w nowej lokalizacji najemca rozpocznie jeszcze w tym miesiącu. Nowa powierzchnia zostanie wykorzystana na magazynowanie oraz działania logistyczne.

Serioplast to globalny producent sztywnych opakowań z tworzyw sztucznych dla największych firm z branży dóbr szybkozbywalnych na rynku: środków czystości, higieny osobistej oraz żywności. Zakład produkcyjny firmy znajduje się w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, zaledwie 3 km od centrum magazynowego Hillwood Kutno.

Park logistyczny Hillwood Kutno oferuje najemcom łącznie ponad 32 600 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej klasy A. Inwestycja zlokalizowana jest w bezpośrednim sąsiedztwie zjazdu „Kutno”, przy autostradzie A1, w odległości zaledwie 10 minut jazdy od skrzyżowania autostrad A1 i A2. Jednocześnie centrum magazynowe oddalone jest tylko 7 km od centrum miasta. W obiekcie zostało do wynajęcia jeszcze 11 680 mkw. powierzchni

– Doskonałe położenie oraz infrastruktura komunikacyjna Kutna sprawiają, że jest ono bardzo dobrym wyborem dla najemców z wielu branż, m.in. dla firm produkcyjnych, logistycznych, handlowych oraz z sektora e-commerce. Niewątpliwą zaletą Kutna, obok lokalizacji, jest również bardzo dobry dostęp do wykwalifikowanych pracowników – mówi Wojciech Dachniewski, dyrektor rozwoju w Hillwood Polska.

Atutem lokalizacji jest również znajdujący się w Kutnie nowoczesny terminal kontenerowy PCC Intermodal, który umożliwia sprawną obsługę ładunków napływających z Europy Zachodniej, ze Wschodu, z Chin, a także przez porty morskie na trasie północ-południe (korytarz Bałtyk-Adriatyk).

– Umowa najmu firmy Serioplast w obiekcie Hillwood Kutno bardzo dobrze ilustruje utrzymujący się wysoki popyt na świetnie zlokalizowane powierzchnie magazynowe klasy A. Cieszymy się, że pomogliśmy naszemu klientowi w wyborze optymalnej dla jego działalności nieruchomości logistycznej i mamy nadzieję, że nowa lokalizacja magazynowa będzie aktywnie wspierać biznes Serioplast – mówi Tomasz Mika, dyrektor działu wynajmu powierzchni magazynowych, JLL.

W Polsce Centralnej Hillwood wybudował poza Kutnem również magazyny w Łodzi oraz Strykowie. Kolejne projekty zaplanowane są w Zgierzu, Rawie Mazowieckiej oraz w okolicach Łowicza.

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C