Shim-Pol pierwszym najemcą nowego budynku DC2 w Prologis Park Warsaw-Żerań

C

27-04-2022

Shim-Pol zajmie powierzchnię 1068 metrów kwadratowych. O wyborze zdecydował optymalny metraż magazynu, wysoka na 11 metrów hala, duża liczba doków rozładunkowych oraz możliwość aranżacji biura zgodnie z własnymi oczekiwaniami.

Shim-Pol to polska firma z branży analitycznej. Dostarcza zaawansowane technologicznie rozwiązania do aparatury analitycznej – szerokie spektrum urządzeń i akcesoriów m.in. dla chromatografii, spektroskopii, optyki, spektrometrii mas czy bioanalizatorów. Aby rozwijać dystrybucję i wspierać działania operacyjne wybrała Prologis Park Warsaw-Żerań. Shim-Pol to pierwszy klient nowego warszawskiego obiektu typu Small Business Unit (SBU).

– Szukaliśmy komfortowego miejsca, blisko naszego biura, z którego będziemy mogli prowadzić efektywną dystrybucję w Polsce. Postawiliśmy na strategiczną lokalizację, świeżość obiektu oraz jego wysoką jakość i zaawansowane technologicznie rozwiązanie, które ułatwią nam prowadzenie biznesu. Dlatego wybraliśmy Prologis Park Warsaw-Żerań – powiedział Andrzej Reszka, dyrektor generalny Shim-Polu.

Dla większego bezpieczeństwa oraz lepszego samopoczucia pracowników powierzchnie magazynu i biura oświetla najwyższej jakości system LED. Budynek jest także przygotowany do wyposażenia go w świetliki, które zapewnią do 12,5% naturalnego światła. Czujniki ruchu w pomieszczeniach socjalnych mogą być zaprogramowane zgodnie z potrzebami i wytycznymi klienta, dzięki temu pozwolą na zmniejszenie kosztów oświetlenia. Zwiększona nośność dachu zapewni z kolei podstawę paneli fotowoltaicznych, które posłużą m.in. do podgrzewania wody w biurach.

– SBU w Prologis Park Warsaw-Żerań to idealne rozwiązanie dla firm szukających nowoczesnej, a przy tym elastycznej powierzchni magazynowej lub produkcyjnej w strategicznej, miejskiej lokalizacji. Najnowszy budynek DC2 na terenie tego parku logistycznego oferuje 11 000 mkw. spekulacyjnej, która ma wyjątkowe cechy znane z realizacji szytych na miarę. Wyróżnia się szerokimi możliwościami dostosowania wielkości i charakteru powierzchni do indywidualnych wymagań najemców i specyfiki prowadzonej przez nich działalności– dodaje Emilia Błądek, dyrektor leasingu i obsługi klientów w Prologisie.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C