Siłownia Truckers Life w Parku Gliwice

C

08-02-2023

W Parku Gliwice zbudowanym przez MDC² powstaje we współpracy z Fundacją Truckers Life pierwsza w Polsce siłownia na świeżym powietrzu.

W łańcuchu logistycznym jedno z kluczowych ogniw stanowi kierowca samochodu ciężarowego, który dostarcza towary przeznaczone do magazynowania. W efekcie coraz więcej uwagi rynku logistycznego skupia się na komforcie pracy kierowców. Dobrostan kierowców nabiera również znaczenia w strategii MDC² dotyczącej społecznej odpowiedzialności biznesu (tzw. ESG z ang. environmental, social and corporate governance).

W myśl tej koncepcji MDC² uruchamia w swoim komercyjnym obiekcie logistycznym pierwszą w Polsce siłownię zbudowaną we współpracy z Truckers Life. Truckers Life to fundacja, która promuje zdrowy styl życia i walczy o poprawę warunków pracy kierowców ciężarówek w całej Europie. Jest organizacją non profit działającą w branży transportu drogowego.

– Jednym z kluczowych założeń Fundacji Truckers Life jest budowa zewnętrznych siłowni na parkingach i w miejscach postoju. Dzięki MDC² po raz pierwszy w Polsce możemy uruchomić siłownię w zamkniętym obiekcie logistycznym. To nowość na rynku. Na tym właśnie, jako fundacja, będziemy skupiać nasze działania w roku 2023 i promować wśród obiektów logistycznych pakiet rozwiązań, które pozwolą stworzyć w ich obrębie „strefy przyjazne kierowcom”. Cieszymy się, że MDC² rozumie potrzeby związane z pracą kierowcy samochodu ciężarowego, pracownika narażonego na obciążenia fizyczne i psychiczne i wraz z siłownią, udostępni kierowcom także strefę relaksu i sportu „Rest&Move” – mówi Dagmara Trusewicz, prezes Fundacji Truckers Life.

Na terenie gliwickiego obiektu powstanie unikatowa strefa relaksu i sportu pod nazwą „Rest&Move”. W jej ramach powstaną: siłownia, boisko typu multisport oraz miejsca do odpoczynku otoczone nasadzeniami gwarantującymi bioróżnorodność i zdrowe powietrze. Zasadzone zostaną naturalne łąki kwietne, nieopodal terenu stanie pasieka, którą będą opiekować się lokalni bartnicy. Ideą projektu „Rest&Move” jest promocja zdrowego stylu życia i poprawa warunków pracy wszystkich korzystających z obiektów magazynowych dewelopera.

– Pierwsza w Polsce zewnętrzna siłownia pod patronatem Truckers Life w naszym obiekcie w Gliwicach otwiera szeroką i długoterminową współpracę z fundacją. Razem będziemy promować zdrowy styl życia tej grupy zawodowej. Razem też chcemy wychodzić poza standardy, dlatego nasze działania będą obejmować między innymi organizację wydarzeń na terenie siłowni i edukację dotyczącą zapewnienia zdrowia osobie prowadzącej pojazd ciężarowy. Działania ukierunkowane na dobrostan kierowców będą prowadzone z zachowaniem synergii organizmu, jakim jest centrum logistyczne, dlatego włączeni w nie zostaną nie tylko kierowcy samochodów ciężarowych, ale także pracownicy parku magazynowego – mówi Magdalena Cieliczko, dyrektor marketingu MDC².

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C