Spedimex rośnie w Tristar Poznań

C

26-05-2021

Operator logistyczny Spedimex, podpisał umowę dotycząca najmu nowej przestrzeni magazynowej w parku przemysłowo-logistycznym Tristar Poznań. Umowa dotycząca około 3,5 tys. mkw. zaczęła obowiązywać od maja br.

Projekt Tristar jest wspólnym przedsięwzięciem typu joint venture Tristan EPISO 4 i White Star Real Estate, który zakłada inwestowanie i zarządzanie nieruchomościami logistycznymi klasy A.

Spedimex podpisał umowę dotyczącą 3588 mkw. To kolejna już umowa firmy logistycznej w Poznaniu. Wcześniej, w listopadzie 2020 r. firma zdecydowała się na przedłużenie swojej umowy najmu na ponad 9,5 tys. mkw. powierzchni magazynowej i biurowej, w dwóch centrach logistycznych należących do Tristar w Gdańsku i Poznaniu.

– Długofalowe relacje z naszymi klientami są dla nas szczególnie ważne. Ta umowa to właśnie efekt budowania takich relacji opartych na zaufaniu i orientacji na potrzeby naszych najemców. Spedimex bardzo dynamicznie się rozwija i w przyszłości będzie zapewne poszukiwał nowych przestrzeni magazynowych. W takich przypadkach chcemy być pierwszym wyborem dla naszych partnerów – mówi  Urszula Rasmussen, dyrektor leasingu przemysłowego, White Star Real Estate.

Park przemysłowo-magazynowy Tristar Poznań położony jest zaledwie 11 km od centrum miasta, blisko jednego z najstarszych w Polsce portów lotniczych Poznań-Ławica, z którym łączy ją 5-kilometrowa trasa ul. Bukowską. W pobliżu znajduje się również Zachodnia Obwodnica Poznania, prowadząca do autostrady A2. W obrębie Tristar Poznań znajdują się dwa nowoczesne budynki klasy A, oferujące łącznie około 35,5 tys. mkw. powierzchni.

– Usługi logistyczne obecnie bardzo dynamicznie się rozwijają. Chcąc się rozwijać potrzebujemy dobrze zlokalizowanych powierzchni magazynowych, co dzięki doskonałej lokalizacji oferuje Tristar Poznań. Tristar z uwagi na wcześniejszą współpracę zna nasze potrzeby, dzięki czemu udało się szybko i sprawnie zamknąć nową umowę i wypracować optymalne dla obu stron warunki współpracy – mówi Michał Wochna, dyrektor operacyjny Spedimeksu.

Umowa z firmą Spedimex, to kolejna transakcja zawarta między Tristar a dotychczasowymi najemcami. W ciągu ostatnich 18 miesięcy Tristar odnowił szereg umów najmu, które łącznie obejmują 94 tys. mkw. powierzchni magazynowej. W maju br. firma No Limit przedłużyła najem powierzchni w Tristar Grodzisk. Z kolei w listopadzie ub.r. na kontynuację współpracy zdecydował się Inter Cars, który pozostał w Gdańsku. Wcześniej podobne decyzje podjęły m.in. spółki LPP w Gdańsku, i Sigolables, Nagel Polska, czy Ruch we Wrocławiu.

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C