Stella Pack w Panattoni Park Lublin II

C

19-08-2022

Panattoni wynajął 17 000 m kw. firmie Stella Pack w Lublinie, dystrybutorowi nie chemicznych środków czystości i produktów higienicznych.

Stella Pack sprawnie ma w województwie lubelskim między innymi magazyny oraz fabrykę, a już w styczniu 2023 r. skorzysta z blisko 17 000 m kw. nowej powierzchni magazynowo-produkcyjnej w Panattoni Park Lublin II. W transakcji najmu uczestniczyła firma BNP Paribas Real Estate Poland.

– Decyzja o zwiększeniu powierzchni produkcyjnych i magazynowych oraz ich konsolidacja jest kolejnym kamieniem milowym w rozwoju Stelli Pack – mówi Juliusz Żuławski, dyrektor logistyki Stelli Pack.

Panattoni Park Lublin II, w którym powierzchnię wynajmuje Stella Pack, zlokalizowany jest w gminie Niemce, 8 km od obwodnicy Lublina i nieopodal drogi ekspresowej S19 oraz planowanej trasy relacji północ-południe Via Carpatia. Ma ona przebiegać przez całą wschodnią granicę Unii, łącząc jednocześnie oddalone od siebie komunikacyjnie regiony Polski Wschodniej, jak np. Białystok z Rzeszowem. Najbliższy węzeł tej drogi jest projektowany zaledwie 500 m od parku.

Lublin i całe województwo to jeden z regionów, którego potencjał dla nowoczesnej powierzchni przemysłowej Panattoni dostrzegło jako pierwsze. Deweloper otworzył już dla najemców takie rynki jak Białystok, Kielce, Opole, Olsztyn, Wałbrzych, Siedlce, czy liczne ośrodki w Polsce Zachodniej : Zielona Góra, Gorzów czy Stargard, która stała się obecnie jednym z głównych hubów zachodnioeuropejskiego e-handlu. Panattoni tworzy też alternatywy dla głównych miast w ramach rynków tzw. Wielkiej Piątki. Jako pierwszy postawił m.in. na Radom, Kalisz czy Koluszki.

Panattoni Park Lublin II zajmie docelowo 84 500 m kw. w ramach trzech budynków. Wśród najemców kompleksu jest m.in. firma Varroc Lighting Systems, producent systemów oświetlenia zewnętrznego następnej generacji oraz elektroniki sterującej pojazdem dla przemysłu motoryzacyjnego, która zajmuje ponad 25 000 m kw. Obiekty składające się na Panattoni Park Lublin II tworzą nowoczesny kompleks, oferujący szeroki wachlarz rozwiązań w ramach magazynowania i logistyki, dystrybucji oraz lekkiej produkcji.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C