Trumpf Huettinger na warszawskim Annopolu

C

21-02-2023

Panattoni ukończyło blisko 40 000 m kw. w ramach City Logistics Warsaw IV na Annopolu. Połowę powierzchni w lipcu br. zajmie Trumpf Huettinger. Zakład produkcyjny obsłuży m.in. rynki w USA, Japonii, Korei i Chinach.

Panattoni zbliża się do 2 mln m kw. dostarczonej powierzchni w Warszawie i okolicach, z czego znaczną część stanowią obiekty w granicach miasta. Deweloper m.in. ukończył największy dotychczas w stolicy kompleks dwóch hal na Annopolu.

Panattoni Park City Logistics Warsaw IV zajął 39 000 m kw. Jeden z budynków został w całości wynajęty prez firmę Trumpf Huettinger, która już w lipcu br. skorzysta z 19 200 m kw. powierzchni produkcyjno-magazynowej oraz 3200 m kw. biurowej. Przedsiębiorstwo specjalizuje się w projektowaniu i produkcji elektroniki dla przemysłu. Produkty firmy zapewniają stabilne zasilanie dla różnorodnych produktów. Dzięki temu wytwórcy smartfonów, telewizorów, samochodów, panelów fotowoltaicznych czy szkła architektonicznego, mogą rozwijać swoją ofertę. W ramach City Logistics Warsaw IV firma prowadzić będzie m.in. montaż układów elektronicznych oraz innych komponentów dla szeroko pojętej elektroniki przemysłowej. Panattoni dostosuje budynek m.in. do pracy stałej oraz zapewni utrzymanie temperatury zgodnie z wymaganiami klienta.

– Annopol przez dziesięciolecia stanowił zagłębie i bardzo ważny ośrodek przemysłowy, z kluczowymi dla regionu zakładami produkcyjnymi. W dobie dążenia do stabilizacji łańcuchów dostaw, którego następstwem jest nearshoring, czyli relokacja produkcji bliżej odbiorcy, tego typu lokalizacje ponownie zyskują na znaczeniu. Cieszymy się, że takie inwestycje jak City Logistics Warsaw IV, pozwalają nawiązać do tradycji tego miejsca, tworząc doskonałe warunki dla procesów produkcyjnych, a dzięki położeniu w granicach miasta zapewniają bardzo dobry dostęp do wykwalifikowanej kadry – mówi Marek Dobrzycki, dyrektor zarządzający Panattoni. – Strategiczne położenie w centrum Europy i bliskość Niemiec, gdzie znajduje się centrala Trumpf Huettinger, powoduje, że Polska jest globalnie drugim największym rynkiem dla działalności firmy.

City Logistics Warsaw IV znajduje się na warszawskim Annopolu, 11 km od centrum miasta i zaledwie 2 km od drogi ekspresowej S8, łączącej stolicę m.in. z Białymstokiem, Łodzią i Wrocławiem. Inwestycja miejska zapewnia bliskość m.in. pętli tramwajowej i bezpośrednich połączeń z innymi dzielnicami. Lokalizacja zapewni dogodny dojazd do miejsca pracy, a nowy obiekt umożliwi firmie Trumpf Huettinger ulokowanie produkcji w niedużej odległości od innych zakładów przedsiębiorstwa.

Park na Annopolu składa się z dwóch hal o łącznej powierzchni 39 000 m kw., a oprócz firmy Trumpf Huettinger, produkcję prowadzić będą też m.in. firmy z branży wentylatorów i silników, czy sprzętu do obróbki materiałowej. Inwestycja na warszawskim

Deweloper planuje nasadzenia na terenie obiektów, a także zieloną strefę relaksu z udogodnieniami dla pracowników. Ponadto użytkownicy budynków skorzystają z zewnętrznej siłowni, mebli wykonanych ze zużytych turbin wiatrowych, a także parkingów rowerowych czy stacji do ładowania samochodów elektrycznych. Znacznie ograniczone zostanie także zużycie energii elektrycznej oraz wody, m.in. dzięki wykorzystaniu wody szarej i deszczówki.

 

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C