Wózek paletowy ręczny 2500kg – specyfikacja produktu

C

26-04-2022

Popularne paleciaki pomagają w pracy milionom ludzi. Choć mają dziesiątki wersji, to najczęściej spotyka się tę bazową – bez napędu i dodatków. Nowy wózek paletowy o udźwigu 2500 kg można kupić nawet za nieco ponad 1000 zł, ma więc rewelacyjny stosunek możliwości do ceny. Przedstawmy dziś ten produkt konkretnie.

Budowa

Konstrukcja wózka opiera się na solidnej ramie, zazwyczaj niewidocznej, bo przykrytej widłami. Te unosi prosty układ siłowników hydraulicznych pompowanych ręcznym dyszlem. W przedniej części wideł umieszczone są rolki, a przy dyszlu węższe koła o większej średnicy służące do nadawania kierunku. Ważnym aspektem jest materiał, z którego wykonane są koła i rolki – to najczęściej poliamid, guma lub plastik obute na metalowy rdzeń. Dobiera się je w zależności od warunków, w jakich pracuje wózek paletowy. Za bezpieczeństwo odpowiada hamulec cierny.

Prosta obsługa

Nie trzeba tu skomplikowanych szkoleń ani talentu. Podnoszenie, opuszczanie ładunków oraz kierowanie to czynności, które „łapie się” w kilka minut, a całość jest bardzo intuicyjna. Mimo wszystko doświadczenie jest bardzo przydatne – operowanie ładunkami o masie 2,5 tony wymaga wyczucia i umiejętności przewidywania.

Nieskomplikowana budowa, nieskomplikowany serwis

Paleciaki wybaczają dużo, ale nie należy zaniedbywać serwisu. Na szczęście nawet prace związane z hydrauliką da się wykonać przy użyciu podstawowych narzędzi, a warto to robić, aby uniknąć kosztów związanych z remontem przewodów i pompy. Także wymiana kół lub łożysk to łatwa sprawa. Siła prostoty!

Szerokie zastosowanie

Wózek paletowy ręczny 2500 kg jest niewielki, więc nie ma problemu z jego składowaniem. Przyda się zarówno jako główne ułatwienie przy przeładowaniu towarów, jak i dodatkowa pomoc w firmach wyposażonych w wózki widłowe. Odnajduje się też na produkcji, gdzie pomaga w wożeniu elementów lub gotowych wyrobów. To po prostu wyposażenie obowiązkowe w każdym warsztacie, magazynie i sklepie!

Niewielka utrata wartości, przystępna cena

Jak pisaliśmy, da się kupić wózek nawet za 1000 zł, a radykalnie zmienia on tempo rozwożenia towarów. Do tego oszczędza plecy pracowników. Nawet jeśli będzie używany sporadycznie, to naprawdę niewielkie koszty jak na zupełnie inny komfort pracy oraz jej sprawność. Do tego koszty utrzymania są śladowe (okresowa wymiana oleju i kół). A jeśli kiedyś zechcesz się go pozbyć, bez problemu sprzedaż go za uczciwe pieniądze. Firma Irapol poleca bez wahania!

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C