Wrocław Campus 39 – wynajęte blisko 85 000 m kw.

C

16-06-2021

Panattoni rozkręca największą na Dolnym Śląsku inwestycję Wrocław Campus 39. Deweloper wynajął blisko 85 000 m kw. dwóm najemcom, z czego ponad 78 000 m kw. zajmie e-commerce.

Park znajduje się w pobliżu magazynów firmy Amazon oraz kompleksu koreańskiego LG, obejmującego m.in. największa w Europie fabrykę baterii litowo-jonowych dla aut elektrycznych. Powierzchnia dostarczona w takiej lokalizacji to doskonała wiadomość dla sektora handlu internetowego i elektromobilności, i już są jej pierwsze efekty i najmy. Na 78 000 m kw. prowadzone będą operacje dla branży e-commerce, obejmujące wiele europejskich rynków. Kompleks to także dobre miejsce dla logistyki, jedna z czołowych firm z tego sektora wynajęła 6000 m kw. powierzchni, na której powstanie cross-dock. Wrocław Campus 39 osiągnie docelowo 200 000 m kw.

– Rosnąca cały czas sprzedaż w kanale on-line w Europie napędziła pierwszy bardzo duży najem w ramach Wrocław Campus 39 i spodziewamy się kolejnych – komentuje Damian Kowalczyk, dyrektor rozwoju z Panattoni z Panattoni. – Przychody rynku e-commerce w Europie będą rosły do 2025 r. średnio o 5,16% rocznie. Nieustanny wzrost tego segmentu motywuje największych graczy, do poszukiwania lokalizacji o paneuropejskim potencjale, dzięki czemu mogą obsługiwać więcej niż jeden rynek. Dlatego doskonałym wyborem dla e-commerce jest Wrocław Campus 39, który cechują: bliskość autostrady A4 czy drogi ekspresowej S8, dostęp do pracownika, a także bardzo dobry klimat do rozwoju biznesu w regionie.

Wrocław Campus 39 to doskonała lokalizacja dla biznesu. Stolica Dolnego Śląska, w rankingu fDi Magazine zajęła pierwsze miejsce wśród polskich miast i piętnaste na całym świecie pod względem potencjału inwestycyjnego, co napędza cały region. Ponadto największy kompleks Panattoni w okolicy jest doskonale skomunikowany zarówno z najważniejszymi ośrodkami w Polsce, jak i Europie. Przebiegająca niedaleko obiektu autostrada A4 pozwala na sprawne dotarcie zarówno do Górnego Śląska, czy Krakowa, jak i Berlina i na Ukrainę. W niewielkiej odległości przebiega również droga ekspresowa S8, łącząca kompleks z Warszawą i Łodzią, ale także czeską Pragą. Ponadto zaledwie 15 minut od inwestycji znajduje się międzynarodowe lotnisko. Wrocław Campus 39 zyskuje także na swojej lokalizacji w Polsce, ze względu na błyskawicznie rozwijający się lokalny rynek e-commerce.

Tylko w 2020 r. Polacy w przestrzeni online dokonali zakupów na ponad 15,3 mld EUR, co oznacza wzrost o 31,4% w stosunku do roku 2019, a dynamika ta jest o 2,5 razy wyższa niż europejska średnia. Dodatkowo według prognoz PwC wartość polskiego rynku e-commerce, która wyniosła ok. 100 mld zł w 2020 r., wzrośnie do 162 mld już w 2026 roku.

Wrocław Campus 39 docelowo składać się będzie z 5 budynków przystosowanych zarówno do magazynowania, jak i lekkiej produkcji, a ok. 14 000 m kw. zajmą biura. Cała inwestycja przejdzie certyfikację środowiskową metodą BREEAM na poziomie „Excellent”, a deweloper dostarczy szereg rozwiązań zarówno z zakresu ekologii, jak i wellbeingu. W obiekcie zaimplementowane zostaną systemy ograniczające zużycie wody, energii i ciepła, a także znacznie ograniczające emisję CO2, a pracownicy skorzystają m.in. z zielonych stref relaksu, infrastruktury rowerowej, czy stacji ładownia samochodów elektrycznych.

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C