Wrocław Campus w rękach P3 Logistic Parks

C

27-02-2023

Panattoni sprzedało Wrocław Campus firmie P3 Logistic Parks.

– Sprzedaż naszego wrocławskiego parku logistycznego firmie P3 świadczy o utrzymującym się silnym apetycie inwestorów instytucjonalnych na tego typu obiekty. Podaż nowych inwestycji w Polsce wciąż nie nadąża za zapotrzebowaniem na powierzchnię ze strony firm przemysłowych i e-handlu oraz rosnącym trendem nearshoringu – mówi Robert Dobrzycki, dyrektor generlany i współwłaściciel Panattoni w Europie i Indiach.

Wrocław Campus ma certyfikację środowiskową BREEAM na poziomie Excellent. Wśród najemców parku są ID Logistics, koreański operator logistyczny Unico Logistics, GEIS, LX Pantos oraz producent kabli samochodowych Leoni. Obecnie zatrudnienie ma tam 600 pracowników.

Obiekt składa się z czterech budynków o łącznej powierzchni 185 000 m kw. Wysokość parku wynosi 10 metrów w świetle, a maksymalne obciążenie skupione to 5 ton. Na terenie inwestycji znajduje się 319 ramp przeładunkowych, 949 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych oraz 67 dla ciężarowych. Potencjalna ekspansja może objąć dwa dodatkowe budynki o łącznej powierzchni 160 000 m kw., przystosowane do funkcji magazynowych i lekkiej produkcji. W regionie działa już producent baterii litowo-jonowych do pojazdów elektrycznych, zarządzany przez koreański koncern LG (LGES Wrocław). Ogromna fabryka LG plasuje Polskę na trzecim miejscu pod względem rozwoju zdolności produkcyjnych baterii do pojazdów elektrycznych w Europie do 2031 roku, po Niemczech i Węgrzech.

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C