Zalando w Bydgoszczy: kolejny etap zakończony

C

23-09-2022

Zalando i Panattoni świętują zakończenie kolejnego etapu budowy nowego centrum logistycznego Zalando w Bydgoszczy. W obecności gościa honorowego prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego nad budynkiem zawieszono tradycyjną wiechę.

Nowo wybudowane centrum logistyczne obsłuży klientów Zalando Lounge, odpowiadając na zwiększony popyt i rosnącą popularność oferty klubu zakupowego. Centrum ma powierzchnię 140 000 m kw., na którą składają się pomieszczenia logistyczne, biurowe oraz socjalne. W obiekcie zastosowano liczne rozwiązania proekologiczne, takie jak zwiększona izolacja termiczna budynku, stacje ładowania samochodów elektrycznych, instalacje fotowoltaiczne na dachu, a także systemy zbierania i redystrybucji wody deszczowej opracowane zgodnie z normą BREEAM „Excellent”.

Na wybór Bydgoszczy i jej okolic do budowy nowych centrów logistycznych wpłynęły strategicznie korzystne położenie, blisko polskich klientów i innych okolicznych rynków, a także duży potencjał lokalnego rynku pracy. Znaczenie miał również dostęp do pozostałych obiektów Zalando, umożliwiający płynną koordynację działań. W tym miejscu należy dodatkowo podkreślić owocną współpracę z lokalnymi władzami oraz ich zrozumienie dla potrzeb inwestycyjnych frimy.

Wraz z budową obu centrów logistycznych Zalando, w porozumieniu z lokalnymi władzami, podjęto dodatkowe inwestycje, w tym renowację infrastruktury i budowę nowych dróg w pobliżu obiektów firmy. Obie inwestycje przyczynią się również do rozwoju lokalnego rynku pracy, dając zatrudnienie ponad 4000 osób, w tym do 3,5 tys. w Bydgoszczy i 800 w Białych Błotach.

– Cieszy mnie, że firma Zalando docenia wysoki potencjał inwestycyjny Bydgoszczy, na który składają się zarówno dogodna lokalizacja, jak też dostępność wykwalifikowanych pracowników i atrakcyjnych terenów inwestycyjnych. Jestem przekonany, że bliska współpraca pomiędzy naszym miastem a Zalando będzie korzystna dla Bydgoszczy i jej mieszkańców, a także stworzy wiele nowych możliwości dla całego regionu. Mam nadzieję na dalsze wzmacnianie naszych wspólnych działań w przyszłości – powiedział Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy.

Nowe centrum logistyczne w Bydgoszczy to druga inwestycja tego typu Zalando w regionie. Od maja działa obiekt w Białych Błotach. Uruchomienie bydgoskiego centrum, które obsługiwane będzie przez partnera logistycznego, planowane jest na 2023 rok.

Centra logistyczne w Bydgoszczy i Białych Błotach to kolejne inwestycje Zalando w Polsce po obiektach w Gryfinie, Olsztynku i Głuchowie (Łódź). Zalando Lounge w tym roku rozszerzyło swoją działalność na 3 nowe rynki: Litwę, Słowację i Rumunię. Obecnie dostępne jest na 17 rynkach w całej Europie.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C