Kompleksowa obsługa prawna w branży transportowej

C
Kompleksowa obsługa prawna w branży transportowej

26-04-2021

Branża transportowa obwarowana jest wieloma przepisami prawnymi.  Warto zadbać w związku z tym o kompleksową obsługę prawną swojego przedsiębiorstwa.

Kompleksowa obsługa prawna

Niezależnie od tego w jakiej branży działamy, warto mieć kompleksową obsługę prawną swojego przedsiębiorstwa. Prawnik, który będzie znał naszą firmę od początku, najlepiej doradzi we wszystkich kwestiach, począwszy od zarejestrowania firmy, przez codzienną obsługę aż do sytuacji, w których wystąpi konflikt z pracownikiem i konieczne będzie wejście na drogę prawną.

Dlaczego warto pozostawić sprawy swojej firmy w rękach prawnika? Przede wszystkim, profesjonalista zna aktualny stan przepisów prawnych, na bieżąco monitoruje regulacje w firmie, pod kątem ich zgodności z prawem. W sytuacjach spornych, konfliktowych może znaleźć najlepsze rozwiązanie danej. Ma nad nami tę przewagę, że ocenia stan rzeczy na chłodno, nie kierując się emocjami. Kompleksowość obsługi prawnej pozwala najlepiej poznać dane przedsiębiorstwo – dzięki temu, prawnika nic nie zaskoczy.

Obsługa prawna w firmie transportowej

Wybierając konkretną kancelarię prawną, która ma zająć się obsługą naszej firmy, warto postawić na podmiot wyspecjalizowany w tej dziedzinie, która mieści się w zakresie naszych usług. Na rynku są kancelarie zajmujące się głównie prawem transportowym i to one będą dobrym wyborem, jeśli chodzi o obsługę firmy transportowej i spedycyjnej.

Poszukując prawnika, który zajmie się naszą formą transportową, postawmy na kogoś, kto ma specjalizuje się w regulacjach dotyczących przewozu osób i rzeczy. Istotne kwestie to także przepisy dotyczące pracy kierowców i kwestie związane z użytkowaniem tachografów. Pomoc prawna, jaka przydaje się w tego rodzaju przedsiębiorstwie polega również na sporządzaniu regulaminów przewozów.

Przedsiębiorcy może przydać się także porada odnośnie tego jak zatrudniać kierowców i jak radzić sobie w sytuacjach spornych – niezależnie od tego czy chodzi o proces sądowy z przewoźnikiem, firmą spedycyjną, czy z kierowcą. Sprawy w sądach pracy najczęściej należą do bardziej skomplikowanych, a ponadto tych, do których podchodzimy bardzo emocjonalnie, co może zaważyć na wyniku. Doświadczony prawnik przygotuje nas do starcia w sądzie, ale również pokieruje odpowiednie roszczenie do zakładu ubezpieczeń czy zajmie się windykacją należności.

W jakim jeszcze zakresie przydaje się kompleksowa obsługa prawna? Kancelaria może przeprowadzić przekształcenie, podział lub fuzję przedsiębiorstwa transportowego. Świadczy również usługi w związku z prawem przewozowym, konwencją CMR i reklamacjami na gruncie tych przepisów. Prawnik przyda się w momencie dochodzenia odszkodowania z tytułu szkód w przewożonym towarze lub też kolizji komunikacyjnych.

Artykuł powstał we współpracy z markowskimichalowski.pl. Kancelaria Markowski & Michałowski Kancelaria Prawna S.C. specjalizuje się w doradztwie prawnym na rzecz podmiotów, które działają w branży transportowej i spedycyjnej, prowadząc ich kompleksową obsługę prawną. W zakresie działań znajdziemy windykację należności od dłużnika, kwestię kar umownych nałożonych przez kontrahenta,  sprawy związane z blokadą na giełdzie transportowej lub publikacją nieistniejącego długu na giełdzie wierzytelności, zlecenia transportowe i ramowe umowy o współpracy oraz odwołania od decyzji itd lub decyzji towarzystwa ubezpieczeniowego (ocp, ocs).

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C