Adrian Stoch dyrektorem ds. automatyzacji w GXO

C

26-07-2023

Nowe stanowisko, które powierzono Adrianowi Stochowi, zostało utworzone, aby sprostać ogromnemu zapotrzebowaniu klientów na zautomatyzowane rozwiązania.

Stanowisko podlegające dyrektorowi generalnemu Malcolmowi Wilsonowi obejmuje globalną odpowiedzialność za ustanowienie wiodących w branży możliwości automatyzacji, które zostaną wdrożone w globalnej skali GXO, generując nowe szanse biznesowe i zwiększając przewagę firmy w zakresie automatyzacji. Adrian Stoch będzie ściśle współpracował z dyrektorem ds. Informatyki GXO, Sandeepem Sakharkarem, w celu dalszego rozwoju i realizacji strategii technologicznej i oferty firmy. – Adrian Stoch jest doświadczonym liderem popartym wieloletnimi sukcesami w zakresie zapewniania wzrostu, zorientowania na klienta i doskonałości operacyjnej, który prowadził przełomowe wdrożenia automatyzacji w globalnej skali GXO – powiedział Malcolm Wilson, dyrektor generalny GXO. – Biorąc pod uwagę ogromne zapotrzebowanie klientów na technologię i zautomatyzowane rozwiązania, jeszcze bardziej skupiamy się na tym krytycznym czynniku wzrostu, aby tworzyć coraz lepsze doświadczenia i oferty dla naszych klientów, ponieważ uważamy GXO za niekwestionowanego lidera w zakresie automatyzacji łańcuchów dostaw.

Dyrektor ds. automatyzacji jest odpowiedzialny za zespół globalnych liderów ds. technologii, którzy skupiają się na automatyzacji i optymalizacji głównych ścieżek procesów magazynowych, a także współpracy w całej firmie w obszarach takich jak sztuczna inteligencja (AI) i integracja cyfrowa. GXO w całej swojej globalnej skali zdecydowanie przyspiesza wdrażanie uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji, co znacznie zwiększa produktywność, oprócz korzyści płynących z technologii magazynowej. Wraz z rozszerzaniem pozycji lidera GXO, Adrian Stoch na swoim stanowisku będzie nadal rozwijał skalę działania i zakres kompetencji.

Wcześniej Adrian Stoch pełnił funkcję prezesa działu konsumenckiego w regionie obu Ameryk i Azji i Pacyfiku GXO, gdzie prowadził rekordowe wygrane biznesowe i kierował znaczną ekspansją automatyzacji w wielu największych amerykańskich lokalizacjach GXO dla szeregu wiodących marek takich jak: Adidas, H&M, L’Oréal i Spanx. Adrian Stoch ma ponad trzydziestoletnie doświadczenie w wielu branżach, w tym w wielokanałowym handlu detalicznym, farmacji i produkcji. Przed dołączeniem do GXO, Stoch zajmował wysokie stanowiska operacyjne w firmach: Target, Teva Pharmaceutical Industries i Cardinal Health.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C