Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze TMS-a?

C

09-05-2022

Profesjonalny system TMS to nowoczesny program przeznaczony do zarządzania transportem i spedycją. Posiada funkcje, dzięki którym zarządzanie firmą transportową przebiega znacznie łatwiej i wygodniej. Warto więc bliżej przyjrzeć się funkcjom tego narzędzia. W najbogatszych wersjach oprogramowania tych funkcji jest naprawdę sporo.

System tms dla firm transportowych

Program TMS jest przeznaczony dla spedycji, przewoźników i firm. Nie powinien stanowić problemu w zakresie obsługi. Dzięki licznym funkcjom praca w firmie spedycyjnej jest znacznie wygodniejsza, a przeprowadzane w niej czynności przebiegają zdecydowanie sprawniej. Jest przeznaczony również dla firm transportowych niezależnie od tego, czy posiadają własny, czy wynajmowany tabor samochodowy. Warto więc mieć profesjonalny system obsługi transportu. By jednak móc czerpać wyłącznie same korzyści z użytkowania tego programu, trzeba wybrać najlepszy, w możliwie najbogatszej wersji.

Planowanie czasu pracy kierowców, planowanie transportu i spedycji

Systemy TMS umożliwiają przede wszystkim planowanie czasu pracy wszystkich kierowców. Dzięki temu można z łatwością kontrolować kierowców i na bieżąco śledzić czas kierowania pojazdami. Program pozwala też na skuteczne i efektywne planowanie. Funkcje, jakie można w nim znaleźć to chociażby wizualny harmonogram pojazdów, czy bezproblemowe obliczanie rentowności trasy. Ciekawą opcją jest również wewnętrzna czarna lista kontrahentów, która jest obecna w najnowszych programach tego typu. Transport management system jednocześnie umożliwia wyszukiwanie zlecenia dla wolnych pojazdów.

Inne funkcje programu

To nowoczesne oprogramowanie umożliwia zarządzanie zleceniami, flotą pojazdów. Przy użyciu tego narzędzia można automatycznie tworzyć zlecenia i faktury. Możliwe jest także monitorowanie płatności. Wszystkie dane wykorzystywane w programie są w pełni bezpieczne. A profesjonalny wygląd dokumentów i dostęp online są dodatkowymi atutami tego rozwiązania. Kolejną wartą uwagi funkcją jest kontrola finansów. Dokładnie analiza kosztów floty, monitoring płatności, czy automatyczna windykacja. Program umożliwia precyzyjne przygotowywanie i generowanie raportów oraz analiz. Ponadto doskonale integruje się z programami księgowymi i telematykami. Każda firma, która świadczy usługi transportowe, na pewno doceni funkcje tego oprogramowania. Został opracowany pod potrzeby firm transportowych, więc nic dziwnego w tym, że posiada mnóstwo przydatnych opcji. Programy te zwykle są dodatkowo wyposażone w aplikacje mobilne, dzięki którym zarządzanie firmą spedycyjną jest jeszcze łatwiejsze i wygodne. Aplikacja ta pozwala na wysyłanie zleceń na telefon kierowcy, podpinanie dokumentów bezpośrednio pod zlecenie, a do tego również śledzenie pojazdów i monitorowanie statusu zlecenia. Dodatkowo każdy dobry program posiada planowania trasy i załadunków, a nawet podgląd zleceń w realizacji.

Taki profesjonalny system informatyczny to na przykład FireTMS. To system spedycyjny, z którego korzysta wiele firm świadczących usługi z zakresu transportu. Warto więc rozważyć zakupu programu, który może usprawnić działania w każdej firmie zajmującej się transportem, zarówno na terenie kraju, jak i poza jego granicami. Tym bardziej, gdy zleceń jest całkiem sporo. To niewątpliwie bardzo pomocny system wspomagający pracę firmy transportowej. Dla samych przewoźników oznacza zmniejszenie kosztów postojów, a także pustych przejazdów. Taki system nie jest drogi w porównaniu do korzyści, jakie zapewnia firmie.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C