Webfleet Solutions uruchamia WEBFLEET Video

C

29-04-2021

Webfleet Solutions wprowadził na rynek usługę WEBFLEET Video. Użytkownicy za pomocą jednego interfejsu mają dostęp do swoich pojazdów i mogą nimi zarządzać, podobnie jak kamerami samochodowymi.

Nagrania z kamer samochodowych, zarówno skierowanych w stronę kierowcy jak i na drogę, dotyczące zdarzeń drogowych zarejestrowanych w jakości HD są wyświetlane wraz z danymi dotyczącymi jazdy, dzięki czemu ich użytkownicy mają dostęp do pełnego kontekstu incydentów na drodze w czasie rzeczywistym. Mogą również otrzymać obraz wideo wybierając konkretny czas nagrania, także z wcześniejszych wyjazdów lub transmitować obraz na żywo z drogi, aby podjąć natychmiastowe działania w przypadku wystąpienia incydentu.

WEBFLEET Video działa z wykorzystaniem kamery samochodowej CAM 50. Wykorzystuje sztuczną inteligencję (AI) do automatycznej identyfikacji ryzykownego zachowania, np. rozproszenia uwagi kierowcy, czy korzystania z telefonu komórkowego. W takim przypadku powiadamia kierowcę wizualnym i dźwiękowym sygnałem ostrzegawczym, pomagając mu uniknąć niebezpiecznych sytuacji.

– Dzięki nagraniom kierowcy otrzymują jasne przykłady tego, jak mogą jeździć bezpiecznie. Dostarczą one również dowodów, które ochronią ich w przypadku ewentualnych fałszywych roszczeń – mówi Taco van der Leij, wiceprezes Webfleet Solutions Europe. – Sztuczna inteligencja idzie o krok dalej. Zamiast reagować na incydenty, które już się wydarzyły, w sposób proaktywny zapobiega powstawaniu niebezpiecznych sytuacji. Wykorzystuje przy tym algorytmy, które korzystają z danych zebranych w ciągu ponad 20 lat przez firmę Lytx.

WEBFLEET Video zapewnia bezpieczeństwo kierowcom, ale zostało zaprojektowane z myślą o poszanowaniu ich prywatności. Pomaga flotom spełnić wymagania przepisów dotyczących prywatności obowiązujących w danym regionie. Na przykład, użytkownicy mogą włączyć lub wyłączyć kamerkę, która jest skierowana na kierowcę, lub włączyć tryb ochrony prywatności, aby zapisy dotyczące zdarzeń nie mogły zostać pobrane z urządzenia. Kamery samochodowe mają także wbudowane klapki, którymi można zasłonić obiektyw w razie potrzeby.

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C