70 000 euro oszczędności w rok dzięki kartom paliwowym. To możliwe! 

C

20-12-2022

Dwa lata temu DKV Mobility wprowadziło autorskie rozwiązanie, wspierające zarządzanie transportem w firmie - połączenie telematyki z know-how operatora karty paliwowej. To platforma DKV LIVE, określana mianem „cyfrowego asystenta logistyki”, która pozwala między innymi na optymalizację kosztów zakupu paliwa. System działa w czasie rzeczywistym i podpowiada, jak i gdzie najkorzystniej zatankować. O praktycznym wykorzystaniu tej platformy rozmawiamy z Damianem Perzanowskim, prezesem firmy DAT Logistics.  

Blisko 100 aut we flocie to niemało. Jak kształtował się rozwój Państwa firmy?

DAT Logistics działa na rynku od 2017 roku. Zajmujemy się transportem międzynarodowym, głównie na terenie Europy Zachodniej. Zaczynaliśmy od czterech pojazdów, teraz mamy niemal 100. Każde z naszych aut pokonuje miesięcznie około 10-14 tys. km. 

Analiza kosztów Państwa floty za zeszły rok pokazała, że dzięki korzystaniu ze wsparcia kartowego i telematycznego, firmie udało się sporo zaoszczędzić. O jakich kwotach mówimy?

Łącznie za cały rok udało nam się uzyskać około 70 000 euro oszczędności, w głównej mierze dzięki wsparciu doradczemu ze strony pana Jacka Kamińskiego z DKV.  Z resztą z DKV Mobility współpracujemy od samego początku. Nauczyliśmy się optymalizować trasy, którymi jeżdżą auta, uciekamy z autostrad i autohofofów. Nasz proces tankowania jest systematycznie weryfikowany – co trzy miesiące spotykamy się z doradcą DKV Mobility, a on wskazuje nam błędy, które możemy wyeliminować. 

DAT Logistics rozlicza opłaty drogowe w systemie EETS, prawda?

Tak. Jak się okazuje, to duże ułatwienie. Korzystamy z urządzenia do poboru opłat drogowych DKV Box Europe, które usprawnia naszą codzienną pracę. Kierowcy nie muszą myśleć o dokonaniu opłaty drogowej, bo robi to za nich sam box. Zestawienie wszystkich rozliczeń dostajemy od DKV Mobility na jednej fakturze, przez co oszczędzamy czas pracy kierowców i księgowych. 

Jakie wyzwania przyniósł firmie rok 2022?

Wysoka inflacja, wojna w Ukrainie, niestabilny rynek – to wszystko spowodowało, że ceny paliw drastycznie wzrosły. Jako firma musimy radzić sobie z wyższymi kosztami działalności, dlatego każda wydana złotówka ma dla nas znaczenie. 

Dwa lata temu DKV Mobility połączyło siłę karty paliwowej z telematyką. Powstała platforma DKV LIVE. W czym pomaga Wam to rozwiązanie? 

Z DKV LIVE korzystamy od czerwca i na pewno ten system pomaga nam w opanowaniu chaosu związanego zakupami paliwa. Nasza flota liczy niemal 100 samochodów i niektóre z nich przynajmniej dwa razy dziennie muszą być zatankowane. Oszczędności w wysokości nawet kilku centów na litrze mają dla nas znaczenie. DKV LIVE pozwala tak zaplanować trasę przejazdu, żeby koszty tankowania były najniższe. Dzięki funkcji śledzenia pojazdu, w czasie rzeczywistym możemy wskazać kierowcy korzystną stację w jego okolicy. Pod każdy z naszych pojazdów podpinamy kartę DKV, co umożliwia nam generowanie szczegółowych raportów albo też eliminowanie tankowania w niechcianych lokalizacjach. Dobrym rozwiązaniem jest połączona z platformą giełda ładunków, z której bardzo często korzystamy. Dzięki temu nie mamy ‘’pustych przebiegów’’ i możemy maksymalizować zyski z danej trasy, z danego frachtu.

 

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C