700 nowych punktów ładowania aut DKV

C

22-11-2022

DKV Mobility rozszerza sieć o ponad 700 publicznych punktów ładowania w Polsce, zarządzanych przez firmę technologiczną Elocity.

Nowe stacje ładowania będą dostępne dla użytkowników aplikacji DKV Mobility i karty DKV Fleet Card +Charge.

– Cieszymy się z partnerstwa z Elocity – mówi Sven Mehringer, dyrektor zarządzający ds. energii i usług dla pojazdów w DKV Mobility. – Nasza współpraca powinna zwrócić uwagę zwłaszcza klientów flotowych i biznesowych. Polska spółka Elocity dostarcza bowiem technologię dla nowoczesnych punktów ładowania prądem zmiennym (AC), zlokalizowanych w dużych miastach, w tym w biurowcach i hotelach.

Podstawą rozwoju elektromobilności jest możliwość swobodnego poruszania się na terenie całej Europy. Niezbędny w tym celu jest nie tylko rozwój sieci, ale też narzędzia, które ułatwiają rozliczenia finansowe oraz zarządzanie flotą aut na prąd.

– Oferujemy rozwiązania dla infrastruktury ładowania, które spełniają najwyższe wymogi jakościowe. Jesteśmy podekscytowani możliwością współpracy z międzynarodowymi liderami sektora, takimi jak DKV Mobility – mówi Michał Baranowski, dyrektor generalny Elocity. – Sieć stacji, do których dostarczamy oprogramowanie, doskonale wpisuje się w międzynarodowe standardy. Cieszę się, że dostrzegają to nie tylko inwestorzy, decydujący się na partnerstwo z nami na zasadach white label, ale również doświadczone firmy, które od lat przyczyniają się do rozwoju motoryzacji i ułatwiają życie kierowców.

Poszerzanie sieci z dostępem do energii elektrycznej to naturalny kierunek rozwoju DKV Mobility. Operator zapewnia dziś użytkownikom dostęp do ponad 344 000 punktów ładowania, do których dołączają właśnie nowe punkty obsługiwane przez Elocity.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C