AddSecure wprowadza na rynek Roadview

C

28-10-2021

Nowa usługa wideo-telematyki służy poprawie bezpieczeństwa na drogach. Jest skierowana do flot samochodów ciężarowych i dostawczych, oferując firmom rejestrację wideo, śledzenie pojazdów i poprawę bezpieczeństwa kierowców w jednym. Polska premiera AddSecure RoadView odbędzie się 3 listopada 2021 roku podczas targów TransLogistica 2021 w Warszawie na stoisku C8.

AddSecure wprowadza na rynek nowe urządzenie, które łączy w sobie kamerę 4G z telematyką — AddSecure RoadView. Skierowana do flot samochodów ciężarowych oraz dostawczych, nowoczesna kamera telematyczna oferuje rejestrację wideo w standardzie HD, śledzenie w czasie rzeczywistym przez GPS oraz szczegółową informację o zachowaniu kierowców.

– Nasze nowe urządzenie zmienia reguły gry z punktu widzenia flot samochodów dostawczych, które szukają jednego rozwiązania umożliwiającego rejestrację wideo, śledzenie floty, ograniczenie zagrożeń i poprawę bezpieczeństwa kierowców – mówi Michał Szprynger, dyrektor generalny w AddSecure Smart Transport Polska – Od lat pomagamy dbać o jedne z największych flot ciężarowych w Polsce. Nowy wideorejestrator pozwoli nam przełożyć te korzyści także na sektor lekkich samochodów dostawczych i zagwarantować klientom równie wysokie standardy bezpieczeństwa drogowego, co w sektorze pojazdów ciężarowych.

150-stopniowe pole widzenia i rozdzielczość 1080 p sprawiają, że AddSecure RoadView rejestruje przed sobą całą drogę, a tym samym dostarcza niepodważalnego materiału dowodowego w przypadku zdarzenia drogowego. To nie tylko chroni kierowców przed fałszywymi zarzutami, ale przyspiesza obsługę procesów roszczeniowych w związku z wypadkami, za które winę ponosi kierowca, a tym samym ogranicza do minimum finalne koszty.

AddSecure od lata oferuje z powodzeniem videotelematykę w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. W przypadku angielskiej firmy Waterlogic wartość dodana kamer dobitnie się potwierdziła w okresie 12-miesięcznego wdrożenia: liczba wypadków spadła o ponad 50%, a w szeregu spraw kierowcy zostali oczyszczeni z fałszywych zarzutów.

Lee Shropshire, Kierownik floty w Waterlogic UK, tłumaczy:

– Kamery w zaledwie parę miesięcy odmieniły w naszej flocie standardy bezpieczeństwa. Po tym jak w stosunkowo krótkim czasie dokonaliśmy szybkiej ekspansji floty, borykaliśmy się z dużą liczbą wypadków i w konsekwencji z wysokimi wypłatami odszkodowań. – Instalując kamery, natychmiast zaszczepiliśmy w naszych kierowcach poczucie odpowiedzialności. Do tego dołożyliśmy indywidualne szkolenia kierowców wykorzystujące dane i materiały z kamer. Przyniosło to redukcję liczby wypadków, kosztów ubezpieczenia, a także podniosło ogólne standardy bezpieczeństwa floty.

Z AddSecure 4G RoadView informacja o pozycji pojazdu i zachowaniu kierowcy, obejmująca rejestracje wszelkich incydentów po drodze, jest dostępna z poziomu jednej, prostej w obsłudze platformy sieciowej. Dzięki chmurze, wykrywane niebezpieczne sytuacje są niezwłocznie przesyłane na platformę RoadView i udostępniane do wglądu, analizy i pobrania. Z myślą o tych, którym potrzebne jest rozwiązanie bardziej „mobilne”, przygotowaliśmy aplikację do monitorowania i śledzenia zdarzeń na bieżąco.

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C