Coraz więcej punktów ładowania honoruje kartę DKV Mobility

C

27-07-2022

Karta DKV +Charge jest już akceptowana w około 285 000 punktów ładowania pojazdów elektrycznych w Europie.

DKV Mobility, daje obecnie dostęp m.in. do marek GreenWay, EV Plus i EV Box. Obok rozwoju infrastruktury operator postawił na wykorzystanie nowoczesnych technologii. Do aplikacji „DKV Mobility App”, służącej do wyszukiwania tanich stacji paliw, dodał funkcje dla samochodów na prąd. Teraz można wygodnie wyszukiwać ładowarki, jak również na bieżąco kontrolować koszty uzupełnia energii i planować trasy z uwzględnieniem takich parametrów, jak typ pojazdu i stan zużycia baterii. Do opłacania poboru energii elektrycznej służy specjalny rodzaj karty paliwowej o nazwie DKV +Charge wraz z odpowiednią aplikacją.

Zarządzanie ofertą DKV Mobility w zakresie ładowania powierzono spółce zależnej GreenFlux, pochodzącej z Holandii. Stworzyła ona autorską platformę roamingową do zarządzania zakupami prądu do aut elektrycznych. Będzie ona oferować m. in. możliwość odrębnego rozliczania poboru energii z prywatnej sieci domowej, tak aby koszt uzupełniania energii samochodu firmowego móc zaraportować pracodawcy.

Do sieci DKV Mobility dołączyły ostatnio stacje pod marką Mer Germany oraz Qwello. Mer Germany oferuje 1038 obiektów, działających na terenie Niemiec oraz Austrii. Natomiast Qwello to monachijski operator, który prowadzi 400 obiektów, znajdujących się głównie w okolicy dużych niemieckich miast: Frankfurtu, Monachium i Hamburga. Rozpoczął się też proces podłączania kolejnych punktów ładowania Qwello w Szwecji, w okolicach Sztokholmu.

– Z dostępnymi ponad 400 punktami ładowania aut, Qwello Sweden jest jednym z największych dostawców energii elektrycznej w tym rejonie – mówi Sven Mehringer, dyrektor zarządzający ds. energii i obsługi pojazdów w DKV Mobility.

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C