Dachser chce zamówić 50 eActrosów LongHaul

C

15-12-2022

Dachser podpisał list intencyjny w sprawie zamówienia 50 dalekobieżnych ciężarówek na baterie od Mercedes-Benz Trucks.

Dachser planuje powiększyć flotę o 50 Mercedesów eActrosów LongHaul. W tym celu podpisał list intencyjny z Mercedes-Benz Trucks na podwozia 6×2 przystosowane do nadwozi wymiennych. W ten sposób Dachser znacznie powiększa flotę pojazdów elektrycznych. Wspomniany eActros ma być gotowy do produkcji seryjnej do 2024 roku.

– Dachser był już zaangażowanym partnerem podczas testów eActros 300/400 dla transportu ciężkiego. Tym bardziej cieszymy się, że firma logistyczna planuje w kolejnym kroku postawić także na eActros LongHaul, co wzmacnia naszą e-strategię – mówi Stina Fagerman, dyrektor marketingi i sprzedaży Mercedes-Benz Trucks.

– Ten list intencyjny podkreśla nasze zaangażowanie w rozwój i testowanie przyjaznych dla środowiska napędów stosowanych w pojazdach użytkowych – dodaje Alexander Tonn, dyrektor operacyjny ds. logistyki drogowej w Dachserze.

W ramach koncepcji „Dachser Emission-Free Delivery” firma od 2018 roku wykorzystuje elektryczne Fuso eCantery i eActrosy. W jedenastu miastach europejskich, lokalne przesyłki w określonych strefach wewnątrz miast dostarczane są przez ciężarówki i furgonetki z napędem elektrycznym. W logistyce ostatniej mili firma wykorzystuje również elektrycznie wspomagane rowery towarowe.

– Mamy bardzo dobre doświadczenia w logistyce miejskiej z wykorzystaniem pojazdów bateryjnych. Logiczne było zatem wykonanie kolejnego kroku, transportów długodystansowych, wspólnie z Mercedesem-Benzem – mówi Stefan Hohm.

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C